Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти органу влади

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

Інформація про виконання комплексної програми «Освіта міста Шостки у 2012-2015 роках»

Затверджено рішенням виконкому від  04.01.2016 № 3

           

 

 

Інформація

про виконання комплексної програми «Освіта міста Шостки

у 2012-2015 роках»  

 

Напрями діяльності та заходи Програми 

Упровадження в навчальних закладах сприятливого середовища, спрямованого на збереження здоров'я учнів

п. 1.1. Виконано.

З метою оновлення технологічного обладнання на харчоблоках їдалень навчальних закладів у 2015 році було придбано за кошти місцевого бюджету тістомісильну машину (ЗОШ №5) на суму 18,0 тис. грн. та технологічне обладнання (гімназія) на суму 24,3 тис. грн.

п. 1.2. Виконується .

Медичні кабінети навчальних закладів  постійно поповнюються  медичним  обладнанням та медикаментами.

п. 1.3., 1.4. Виконано.

За підсумками Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу Школа сприяння здоров'ю»  до банку даних міської мережі на даний час занесені 22 навчальні заклади: 8 – ДНЗ, 10 – ЗНЗ, 4 – ПНЗ.

Найкращі матеріали на конкурс представили ДНЗ № 5 «Теремок» (Бурнатна О.М.),  №9 «Десняночка» (Осадча М.А.),  №12 «Росинка» (Авраменко Л.О.), спеціалізована школа  №1 (Кобилякова А.Г.), загальноосвітня школа №11 (Грибук Н.Г.), загальноосвітня школа-інтернат (Захарченко В.С.),     станція юних натуралістів (Корнієнко С.В.) та центр естетичного виховання (Кисельов В.П.).

Матеріали цих навчальних закладів були направлені на ІІ (обласний) етап конкурсу.  Усі навчальні заклади, які брали участь у ІІ етапі конкурсу, були занесені до обласної мережі Шкіл сприяння здоров’ю. Переможцями ІІ етапу конкурсу були визнані ДНЗ № 5 «Теремок» (Бурнатна О.М.),  №12 «Росинка» (Авраменко Л.О.),станція юних натуралістів (Корнієнко С.В.), загальноосвітня школа-інтернат (Захарченко В.С.).   

Робота щодо зміцнення здоров'я дітей і учнівської молоді у навчальних закладах міста Шостки проводиться на належному рівні, відповідає вимогам сьогодення, сприяє покращенню здоров’язбережувального середовища у навчальних закладах, формування в учнів високих моральних цінностей, патріотизму, любові до рідної землі, держави, родини, народу тощо.

п. 1.5. Виконано.

Упродовж І кварталу 2015 року   харчування дітей 1-4 класів та пільгових категорій загальноосвітніх навчальних закладів здійснювалося за рахунок коштів місцевого бюджету, у ІІ, ІІІ та  ІV кварталах – за рахунок коштів державної субвенції. На ці потреби було виділено 1665,0 тис. грн., з них 500,9 тис. грн. –  місцевий бюджет, 1164,5 тис. грн. – державний бюджет.

 

Забезпечення конституційних прав і державних гарантій щодо доступності здобуття дошкільної освіти дітьми дошкільного віку

п. 2.1. Виконується.

Мережа дошкільних навчальних закладів  задовольняє потреби населення. У місті функціонують 15 дошкільних навчальних закладів (з них 13 - ДНЗ, 2 - НВК). Усього різними формами дошкільної освіти  у 2015 році  охоплено 86 відсотків (по області 75,3%) дітей від їх загальної кількості, у тому числі 100 відсотків (по області 99,8% ) дітей п’ятирічного віку.

п. 2.2. Виконується.

Мережа дошкільних навчальних закладів задовольняє потреби населення, тому центри розвитку дитини у місті упродовж 2012-2015 років не створювались.

п. 2.3. Виконано.

Упродовж  2015 року проведено капітальний ремонт трубопроводів водопостачання ДНЗ №3 «Ведмежатко» на суму  13,8 тис. грн., капітальний ремонт тротуарів ДНЗ №6 на суму 154,4 тис. та капітальний ремонт приміщень ДНЗ №12 «Росинка» на суму 16,5 тис. грн.

п. 2.4. Виконано.

На проведення модернізації матеріально-технічної бази ДНЗ витрачено 93,9 тис. грн., з них 11,5 тис. грн. бюджетні кошти, 82,4 тис. грн. залучені кошти.  

п. 2.5. Виконано.

Для оснащення дошкільних навчальних закладів сучасною комп’ютерною технікою у 2015 році використано 210,3 тис. грн. (кошти місцевого бюджету).  Придбано комп’ютери та  ноутбуки у всі дошкільні навчальні заклади на суму 138,3 тис. грн., проектори ДНЗ №2,6,8 та інтерактивні дошки ДНЗ №2,6  на суму 68,2 тис. грн., принтери ДНЗ №29 на суму 3,8 тис. грн.

п. 2.6., 2.7.  Виконано.

Усі дошкільні навчальні заклади підключені до мережі Інтернет, мають власні сайти, щороку беруть участь в обласному конкурсі сайтів.  ДНЗ занесені до Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Запроваджено електронний запис дітей у дошкільні навчальні заклади.

п. 2.8. Виконано.

За період з 2012 по 2015 роки проведено 12 семінарів-практикумів з питань дошкільної освіти для завідуючих,  вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів та заступників директорів НВК, на яких розглянуті проблеми та шляхи їх вирішення за такими темами: «Організація роботи дошкільного навчального закладу з виховання патріотичних почуттів дошкільників» (ДНЗ №11), «Інформаційно-аналітичне забезпечення управління дошкільним навчальним закладом як умова ефективності навчально-виховного процесу»» (ДНЗ №4), «Шляхи реалізації розвитку творчого потенціалу дошкільників» (ДНЗ №5), «Формування природничо-екологічної компетенції засобами дослідницької діяльності» (ДНЗ №3) та інші.

п. 2.9. Виконано.

Управління освіти, адміністрації та педагогічні колективи працюють над збереженням мережі груп компенсуючого типу. На сьогодні у місті функціонує 23 такі групи, які відвідує 352 дитини,  в яких проводиться корекційно-відновлювальна робота для дітей з порушеннями фізичного та/або розумового розвитку (порушення мовлення, зору, опорно-рухового апарату, розумовою відсталістю, аутизмом). У 2014  на базі  ДНЗ №9  «Десняночка» була відкрита нова група для дітей із затримкою психічного розвитку. В перспективі планується відкриття інклюзивних груп.

п. 2.10. Виконано.

З метою збереження та зміцнення фізичного здоров’я дітей, активізації роботи з фізкультурно-оздоровчого напряму   в дошкільних навчальних закладах   міста  проводиться   фестиваль «Гармонія руху».

  У рамках фестивалю   були використані різноманітні форми організації дитячої життєдіяльності: спортивні свята та розваги, естафети, рухливі ігри, музичні свята та розваги, конкурси, дні театру та туризму тощо.     

Різноманітними формами роботи охоплюється близько 95 % дітей дошкільного віку. У 2015 році ДНЗ № 1 «Дзвіночок» посів ІІ місце в обласному фестивалі «Гармонія руху» у фізкультурно-оздоровчій номінації.

п. 2.11. Виконано.

При міському методичному кабінеті працює методичне об΄єднання інструкторів з фізичної культури, на засіданнях якого проводяться практикуми, майстер-класи з питань застосування методів, спрямованих на збереження здоров΄я дітей.

п. 2.12. Виконується.

Упродовж звітного періоду педагогічний колектив та вихованці дошкільного навчального закладу №11 «Казка» тісно співпрацювали з дошкільними закладами міста-побратима Оряхово (Болгарія).  У закладі створений музей,  експонати якого засвідчують дружні стосунки між навчальними закладами.

 

Упровадження в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій

п. 3.1. Виконано.

Усі вчителі пройшли навчання за програмою «Сто відсотків» та отримали відповідні сертифікати.

п. 3.2. Виконується.

Управлінням освіти та адміністраціями навчальних закладів проводиться відповідна робота щодо забезпеченням навчальних закладів серверним обладнанням та  програмним забезпеченням, що відповідає сучасним стандартам.

п. 3.3. Виконано.

На базі шкільних методичних кабінетів 5 навчальних закладів створено робоче місце для вільного доступу до електронних інформаційних ресурсів. Педагоги усіх навчальних закладів мають можливість вільного доступу до електронних інформаційних ресурсів, які є в кабінетах інформатики та  кабінетах МАН у вільний від занять час.

п. 3.4. Виконано.

В місті вжито заходів щодо створення умов для впровадження в навчально-виховний процес інформаційно-комунікаційних технологій, оволодіння персональним комп’ютером кожним випускником загальноосвітнього навчального закладу.

У школах міста налічується 493 комп’ютери, з них 362 використовуються у навчально-виховному процесі, що становить 73 відсотки. Кількість учнів на 1 комп’ютер у загальноосвітніх навчальних закладах міста   в середньому становить 17 осіб ( в області – 10 осіб, в Україні – 17).

Упродовж 2015 року придбано 87 одиниць комп’ютерної техніки на суму 394,4 тис. грн., з них 341,8 тис. грн. за бюджетні кошти (65 одиниць – СШ №1, ліцей, гімназія, ШЗШ №4,5,8,9,12,13, ВСШ по одному, СШ №10 –  2 шт., ШНВК: ЗОШ №6 – ДНЗ, ШЗШ №7 по 3 шт., ШЗШ №11 – 41 шт.), 52,6 тис. грн. за залучені кошти (22 одиниці – ШЗШ №5 (11 шт.), ШЗШ №7 (10 шт.), ШНВК : ЗОШ №9 – ДНЗ (1 шт.).

У 2015 році в усі загальноосвітні навчальні заклади встановлено WI-FI роутери на суму 53,9 тис. грн.  

п. 3.5. Виконано.

Усі загальноосвітні навчальні заклади підключені  до мережі Інтернет.

п. 3.6. Виконано.

Фільтрація несумісного з навчальним процесом контенту забезпечується за допомогою програмного забезпечення Microsoft «Сімейна безпека» та веб-браузерів з відповідними контентними обмеженнями.

п. 3.7. Виконано.

В усіх загальноосвітніх навчальних закладах створено та функціонують власні веб-сайти.

п. 3.8., 3.9. Виконано.

У 2012-2013 роках усі навчальні заклади міста були зареєстровані у Всеукраїнській шкільній освітній мережі «Щоденник.ua» - інтернет-порталі навчального призначення.

п. 3.10. Виконується.

У навчальних закладах здійснюється апробація відповідних посібників, енциклопедій та курсів для кожного навчального предмету інваріантної частини навчальних планів.  

п. 3.11. Виконано.

У кожному навчальному закладі забезпечено Wi-fi доступ до мережі Інтернет та сайтів навчального призначення.

п. 3.12. Виконано.

Забезпечено доступ до вільного програмного забезпечення навчального призначення для підтримки вивчення навчальних предметів.

п. 3.13. Виконано.

Індувідуальні заняття з використанням дистанційних технологій навчання для отримання повноцінної освіти, соціальної адаптації та реабілітації дітей з особливими потребами та дітей, які перебувають на довготривалому лікуванні проводяться за допомогою програми Skype, власних блогів учителів-предметників та сторінок на шкільних веб-сайтах.

п. 3.14. Виконується.

Упродовж звітного періоду апробація підручників, навчальних та методичних посібників відповідно до нових програм з навчального предмета «Інформатика» у навчальних закладах міста не проводилась.

п. 3.15. Виконано.

З метою  змістовного наповнення освітнього простору,  сприяння ефективному використанню інформаційних технологій в освітньому процесі та створення умов для прояву творчої ініціативи учасників освітнього процесу з 2 по 30 квітня 2013 року був проведений міський конкурс зі створення електронних освітніх ресурсів   «Школа знань майбутнього» серед учителів початкових класів, математики, хімії та біології. На конкурс було надіслано 15 робіт учителів ШСШ №1, ШЗШ №5, ШЗШ №7, ШЗШ №8, ШНВК: ЗШ №9-ДНЗ, ШЗШ №11, ШЗШ №12, ШСШ №13), які відповідали Положенню та тематиці конкурсу. Переможцем міського конкурсу зі створення електронних освітніх ресурсів «Школа знань майбутнього» визнано Крутову-Оникієнко О.О., вчителя хімії  ШСШ № 1, лауреатами - у номінації «Хімія»:  Прищепу С.Г., вчителя ШЗШ №5,  у номінації «Математика»: Резник О.В., вчителя ШНВК: ЗШ№9-ДНЗ,  у номінації «Біологія»: Міняйло Н.І., вчителя біології ШЗШ№8,   Пилипенко Н.М., вчителя ШСШ№1, Артюшенко Л. М., вчителю біології ШНВК: ЗШ №9-ДНЗ,  у номінації «Початкові класи»: Артюх О.М., вчителя ШСШ №1,   Жуковську С.В., вчителя ШСШ№13, відзначено роботи  Шморгун О.Л, вчителя початкових класів ШСШ№1, Лесенко Т.П., вчителя початкових класів ШЗШ№7.

          З 2013-2014 н. року розпочали роботу міські творчі групи вчителів математики та фізики з розробки  матеріалів до уроків  у формі дистанційного навчання. У 2014-2015 н. році таких груп з різних предметів було створено 10, в них працювало 52 вчителя, 35 з них розробили матеріали, які можна використовувати у дистанційному навчанні. У 2015- 2016 н. році творчі групи продовжили роботу з розробки матеріалів для дистанційного навчання дітей за новим Державним стандартом та обдарованої молоді. Розроблені матеріали розміщені на блогах міських методичних комісій вчителів для використання.

п. 3.16. Виконано.

На утримання та організацію функціонування дошкільного підрозділу навчально-виховних комплексів у 2015 році з місцевого бюджету виділено 1676,3 тис. грн.

 

Модернізація матеріально-технічної та методичної бази загальноосвітніх навчальних закладів, підвищення якості природничо-математичної освіти

п. 4.1. Виконано.

З метою підвищення якості надання освітніх послуг з природничо-математичних дисциплін у 2015 році придбано навчальне обладнання (віртуальна лабораторія фізики) у ШНВК: СШ І-ІІ ступені – ліцей та проектор та інтерактивну дошку для кабінету фізики гімназії на загальну суму 135,1 тис. грн.

п. 4.2. Виконано.

З метою забезпечення навчальних закладів фаховими періодичними виданнями за рахунок залучених коштів у 2015 році загальноосвітніми навчальними закладами передплачено 80 найменувань фахової періодичної літератури  на суму 13,0 тис. грн.

4.3. Виконано.

Бібліотечні фонди навчальних закладів міста протягом 2015 року за кошти держбюджету поповнились на  4,4 тис. підручників на суму  123,9 тис. грн. та 301 примірник художньої літератури на суму 23,5 тис. грн.

         У 2015 році у загальноосвітніх навчальних закладах проведена акція «Подаруй бібліотеці книгу», за рахунок якої фонди шкільних бібліотек поповнилися на 101 екземпляр навчальної, науково-популярної та довідникової літератури на суму  7,6 тис. грн.

п. 4.4. Виконано.

Упродовж звітного періоду у СШ №1, ліцеї, гімназії, ШЗШ №4,5 були створені класи профільного навчання з природничо-математичних предметів(математичний, фізико-математичний, хіміко-біологічний).

п. 4.5. Виконано.

На проведення модернізації матеріально-технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів у 2015 році  виділено 571,6 тис. грн., з них 552,5 тис. грн. бюджетні кошти, 19,1 тис. грн.. залучені кошти.  Проведено капітальних ремонтів на суму 464,7 тис. грн., а саме: покрівлі спеціалізованої школи №1 (початкова ланка) на суму 26,0 тис. грн., загальноосвітньої школи №4 на суму 99,7 тис. грн.,   приміщень СШ №1 на суму 209,0 тис. грн., капітальний ремонт хокейної коробки СШ №1 на суму 36,0 тис. грн., ремонт фасаду гімназії на суму 68,5 тис. грн., капітальний ремонт актового залу ШНВК: ЗОШ №6 – ДНЗ на суму 25,5 тис. грн. Придбано пральну машину в ШНВК: ЗОШ №6 – ДНЗ пральну машину  на суму 7,0 тис. грн.

За залучені кошти придбано телевізори (ШЗШ №5,8) на суму 11,9 тис. грн., комплект офісних меблів (ШЗШ №7) на суму 2,8 тис. грн., художньої літератури на суму 4,4 тис. грн.

 

Забезпечення рівного доступу до якісної освіти

п. 5.1. Виконується.

В загальноосвітніх навчальних закладах інклюзивне навчання не запроваджується, але робота з даного напрямку планується у найближчий час.

п. 5.2. Виконується.

Діти, які мають труднощі в навчанні, навчаються за програмою школи інтенсивної педагогічної корекції в Шосткинській спеціальній загальноосвітній школі І-ІІ ступенів  №10, тому потреба в створенні спеціальних класів при загальноосвітніх навчальних закладах  відсутня.

 

Удосконалення системи роботи з обдарованою молоддю

п. 6.1. Виконано.

У кожному загальноосвітньому закладі міста складається та щорічно поновлюється банк даних здібних та обдарованих учнів, на основі якого формується загальноміський. У міському інформаційному банку даних «Обдаровані діти» цьогоріч на обліку знаходиться 517 (торік 546) учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

          Цьогоріч у І, ІІ, ІІІ та ІУ етапах олімпіад узяло участь близько 5 тис учнів (торік - 6023 учнів). За результатами виступів на ІІІ (обласному) та ІУ (всеукраїнському) етапах олімпіад учні та педагоги м. Шостки мають значні успіхи. На ІІІ (обласному) етапі олімпіад школярі вибороли 68 призових місць (5 – перших, 21 – других, 42 – третіх), торік – 71. Кількість переможців та якість виступів (72%) впевнено ставить Шостку на друге місце після обласного центру.

          Високим рівнем підготовки учнів-учасників ІІІ етапу олімпіад відзначається педагогічний колектив навчально-виховного комплексу: спеціалізована школа І-ІІ ступенів-ліцей (директор Ткаченко С.М.). Навчальний заклад є визнаним лідером  олімпіадного руху в області. Два роки поспіль колектив навчального закладу посідає І місце в області за результатами ІІІ етапу олімпіад. Цього року учні ліцею вибороли 31 призове місце на обласних олімпіадах з математики, хімії, фізики,

біології та інших предметів. Це найкращий результат в області серед навчальних закладів нового типу. До п’ятірки найкращих навчальних закладів в області за підсумками ІІІ етапу олімпіад увійшла також гімназія (директор Мороз Ю.М.). Педагогічний колектив цього навчального закладу підготував 20 переможців з німецької, англійської, української мови та літератури, історії, географії тощо. 8 переможців  підготував колектив спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1. 9 переможців підготували   загальноосвітні навчальні заклади, з них:  5 переможців – ШЗШ №7, 3 переможці – ШЗШ №8, 1 переможець – ШЗШ №11. Разом з тим слід відзначити, що  не підготували жодного переможця загальноосвітні навчальні заклади №4, 5, учні яких брали участь у ІІІ етапі олімпіад. Кілька років поспіль немає ні учасників, ні переможців ІІІ етапу змагань у ШНВК:ЗШ №6-ДНЗ, ШНВК:ЗШ №9-ДНЗ, ШЗШ №12.

Найбільших успіхів на  ІІІ етапі олімпіад досягли команди учнів міста Шостки, які показали найвищу результативність: з історії (6 учасників – 6 переможців), інформаційних технологій (4 учасники – 4 переможці), з математики (10 учасників – 9 переможців), німецької мови (10 учасників – 9 переможців), з географії та української мови (6 учасників – 5 переможців), біології (5 учасників - 4 переможці), хімії (10 учасників – 7 переможців). Низькими є результати з економіки та трудового навчання (3 учасники - 1 переможець), немає жодного переможця з астрономії,  обслуговуючої праці.

 На ІV (всеукраїнському) етапі олімпіад 5 учнів м. Шостки вибороли  три других  та два третіх призових місця  з хімії, біології, інформаційних технологій та німецької мови. Переможцями на всеукраїнському рівні стали учні спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 Ільєнко Дмитро та Слуцький Дмитро, ШНВК:СШ-ліцею – Басанець Євгеній та Дорошенко Ілля, гімназії – Роговець Софія.

З кожним роком все більше учнів залучається до участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Цього року 27 учнів міста Шостки стали переможцями ІІ (обласного) етапу МАН (торік -34). У цілому учні вибороли два перших, 11 других та 14 третіх місць. Найбільшу кількість переможців обласного етапу підготував колектив ШНВК:СШ-ліцею – 18 призерів. По два переможці підготували гімназія, ШЗШ №4, 7, 8, одного переможця –  спеціалізована школа №1. Відсутні переможці на обласному етапі у загальноосвітніх навчальних закладах:  №5, 6, 9, 11,12. На ІІІ (всеукраїнському) етапі МАН учні вибороли  2 призових місця з хімії та біології (торік 5). Переможцями на ІІІ етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН стали: учень ШНВК:СШ-ліцей Тимошик Антон та учениця ШЗШ №7 Бендова Дарина.

З метою підвищення рівня загальної мовної культури учнів традиційно проходить Міжнародний конкурс з української мови ім П.Яцика та Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді ім.  Т. Шевченка. У 2014-2015 н.р.  у І, ІІ, ІІІ етапах конкурсів взяли участь 1700 учнів (торік  1880 учнів). Учениці ШНВК:СШ-ліцею Полторацька Юлія (4 клас)  та Власюк Валерія (7 клас) посіли І та ІІІ місце на обласному етапі конкурсу (вчителі – Дубровна Тетяна Іванівна, Лавриненко Світлана Олексіївна).

Останнім часом все більшої популярності набувають Всеукраїнські учнівські турніри.Турніри формують компетентну особистість, здатну гідно презентувати свої знання та уміння. Це командні змагання і в цьому їх особливість. Приємно відзначити, що в місті третій рік поспіль проходять турніри юних ерудитів з математики, фізики, хімії, біології, історії, географії, світової літератури, російської та англійської мови. За цей час близько 500 школярів набули досвіду колективної співпраці та покращили свої знання з навчальних предметів.

п. 6.2. Виконано.

Упродовж 2012-2015 років було забезпечено оздоровлення та відпочинок обдарованих та талановитих дітей:  у пришкільних, наметових та заміських таборах – 1217 дітей, у оздоровчих таборах за межами міста – 875 дітей.

п. 6.3. Виконано.

Два найталановитіших учня ШНВК:СШ-ліцею, переможці олімпіад та конкурсів Дорошенко Ілля і Попов Нікіта, протягом 2014-2015 навчального року отримують стипендію Президента України. 

п. 6.4. Виконано.

Кожного року учні та педагоги гімназії та ШНВК:СШ-ліцею беруть активну участь у міжнародних проектах, програмах, конкурсах.

Так, у 2014 р. учениці  ШНВК:СШ-ліцею та гімназії Логвіна Ангеліна та Андрусенко Дарина успішно подолали  конкурсний відбір за  «Міжнародною програмою обміну майбутніх лідерів» (FLEX) та  з 1 вересня 2015 року перебуватимуть на навчанні у Сполучених Штатах Америки. Допомогли учням успішно скласти іспити вчителі англійської мови Конопля Ольга Миколаївна та Храмова Тетяна Миколаївна.

Учні гімназії кожного року беруть участь у Міжнародному проекті українських DSD-шкіл /Німецький мовний диплом/. Цього року 11 дев’ятикласників разом зі своїми наставниками Ковальовим Володимиром Олександровичем та Кановець Наталією Василівною успішно витримали іспити на отримання німецького мовного диплому.

Шосткинська спеціалізована школа І ступеню №13 співпрацює з німецьким культурним центром Гете-Інститутом.

Шосткинська гімназія брала участь у  Міжнародному молодіжному обміні Шостка-Лібенау /німецький партнер проекту «Молодіжне об’єднання Спілки «Документаційний центр дослідження історії порохового заводу Лібенау»/.

ШНВК:СШ-ліцей та  гімназія приєднались до мережі євроклубів Сумщини / Євроклуб гімназії «Євротайм» («Еurotіmе»).

п. 6.5. Виконано.

З метою більш широкого залучення учнівської молоді до участі в процесах державотворення, активізації діяльності органів самоврядування в кожному загальноосвітньому навчальному закладі діють шкільні парламенти, які охоплюють різними напрямками діяльності учнів 5-11 класів.

На базі Молодіжного центру соціального партнерства і творчості діє Молодіжна дорадча рада при міському голові, до складу якої входять учні шкіл міста. Члени Молодіжної дорадчої ради проходять навчання на базі міськвиконкому з метою підвищення рівня знань про органи місцевого самоврядування. З метою розвитку лідерських якостей з учнями проводяться тренінги «Я – лідер!» за участю практичних психологів та представників органів місцевого самоврядування. Молодіжна дорадча рада є ініціатором та організатором щорічних міських конкурсів проектів «Шостка – місто, яке я люблю», «Якби мером міста був я», виставки «Моя приватна колекція», волонтерських акцій «Книга, іграшка для дітей, які лікуються у дитячій лікарні», «Серце до серця», акцій з благоустрою міста «Зелене місто», «Чистий дім, чиста школа, чиста вулиця, чисте місто», активними учасниками яких є учні загальноосвітніх навчальних закладів.

На базі Молодіжного центру соціального партнерства і творчості працюють гуртки інноваційного, соціо-гуманітарного напрямків.

У тісній співпраці з «Клінікою, дружньою до дитини» проводяться акції «Замість цигарки – цукерка», «Здоровим бути модно», «Молодь за здоровий спосіб життя».

З вересня 2013 року з ініціативи народного депутата України І.Ф. Молотка та за підтримки управління освіти проводиться міський конкурс «Кращий учень» серед учнів 9-11 класів у номінаціях «Кращий активіст», «Кращий краєзнавець», «Кращий пропагандист здорового способу життя», «Кращий лідер», «Кращий митець»,   «Кращий спортсмен», «Кращий волонтер», «Кращий натураліст», «Кращий учень». Упродовж 2013-2015 років грамотою управління освіти та грошовою премією народного депутата було відмічено 264 учня.

п. 6.6. Виконано.

З   метою заохочення вчителів, які підготували переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України  встановлюються надбавки до посадового окладу згідно з рівнем досягнень їх праці. Так, у 2015 році 40 вчителів отримали відповідну надбавку, на що з місцевого бюджету було використано 116,0 тис. грн. З них, 5 вчителів отримали надбавку 20 відсотків, 11 вчителів – 12 відсотків, 7 вчителів – 10 відсотків, 3 вчителя – 8 відсотків, 14 вчителів – 5 відсотків.

 

Упровадження психологічного супроводу навчально-виховного процесу

п. 7.1. Виконується.

Нові соціальні вимоги, відповідні стратегічні зміни розвитку освіти актуалізують психологічний супровід навчально-виховного процесу та формують загальне спрямування діяльності психологічної служби системи освіти, зокрема, соціально-психологічний супровід сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, супровід дітей із сімей вимушено переміщених осіб, родин, члени яких знаходяться в зоні АТО. 

 Для вирішення цих та інших не менш важливих завдань  у місті існує  психологічна служба.  Загальний показник  забезпечення дошкільних, загальноосвітніх  навчальних закладів посадами практичних психологів становить 100% , соціальних педагогів -  25%  від потреби (цей показник залишається сталим упродовж 2010-2015 років).

п. 7.2. Виконується.

У навчальних закладах міста,  тільки 21 практичний психолог  має робочий кабінет, 4 працюють у пристосованих, а 6 – у суміжних приміщеннях. Жоден з кабінетів практичних психологів не відповідає нормативам, тільки 25% кабінетів забезпечені комп’ютером.

 

 

 

 

Модернізація системи підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників

 

п. 8.1. Виконано.

Упродовж звітного забезпечувалось безперервне підвищення кваліфікації вчителів.

п. 8.2. Виконано.

Щороку педагогічні працівники навчальних закладів беруть участь в обласних науково-методичних заходах. На базі навчальних закладів міста проведено обласні та всеукраїнські заходи:  всеукраїнська акція «Нові стандарти – нова школа» (перебування делегації Бобровицького району Чернігівської області) – 17 серпня 2012р.; засідання обласної творчої групи  вчителів історії «Краєзнавча робота  (освітній проект «Рідна Сумщина) - 16.05.2013р.;  всеукраїнська акція «Нові стандарти - нова школа» (відвідування делегацією освітян міста Конотоп навчальних закладів міста) -  17 червня 2013 року;  обласний науково-практичний семінар завідуючих районними (міськими) методичними кабінетами відділів (управлінь) освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів Сумської області«Освіта без кордонів: міжнародне співробітництво, співпраця організацій та установ, партнерство в організації середовища життєтворчості педагогів та учнів міської, сільської місцевості (методична складова)» - 15-16.10.2013р.;  обласний семінар – відео зустріч (з міжнародною участю) з елементами колаборативної роботи «Впровадження хмарних технологій:  міжнародний підхід та українські перспективи» - 01.04.2014р.;  ХХІІІ Всеукраїнська конференція Асоціації керівників закладів освіти «Відродженні гімназії України»  «Формування сучасного іміджу навчального закладу в умовах трансформації європейського освітнього простору і викликів глобалізації: реалії та перспективи» - 24.09.2015р.;

- засідання обласної школи педагогічної майстерності заступників директорів загальноосвітніх навчальних закладів «Система планування роботи загальноосвітнього навчального закладу з урахуванням напрямів його діяльності та специфіки профілізації» (майстер-клас Мороз Ю.М.) – 15.10.2015р.

п. 8.3. Виконано.

     Педагоги міста брали участь в обласному конкурсі «Золоте серце» у 2012 та 2013 роках. У 2014-2015 роках обласний конкурс «Золоте серце» не проводився. Лауреатом ІІ(обласного) туру Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів «Вихователь року» у 2013 році стала вихователь ДНЗ№5 Саприкіна С.М.. Лауреатами ІІ (обласного) туру конкурсу на кращий інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу визначено у 2013 році - Хлус С.А., учителя фізичної культури ШНВК:СШ-ліцей, у 2014 році – Рибакову С.П., учителя ШЗШ№5. Переможцем обласного і всеукраїнського турів Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року - 2012» у номінації «Вихователі шкіл-інтернатів»  стала  Ліфіренко Н. М., вихователь Шосткинської загальноосвітньої школи-інтернату. Класні керівники ШСШ№1 та ШНВК:СШ-ліцей взяли участь в обласному турі конкурсу «Класний керівник року-2015».

п. 8.4. Виконано.

Щороку педагоги навчальних закладів беруть участь у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року» та мають гарні результати:  Михно Л.С., учитель фізичної культури ШЗШ№7 – переможець ІІ (обласного) та ІІІ (заключного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2012»;  Мороз Ю.М., директор гімназії, переможець ІІ (обласного) туру та учасник відбіркового етапу ІІІ туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року –2014»; Крутова-Оникієнко О.О., учитель хімії ШСШ №1– переможець ІІ (обласного) туру та учасник відбіркового етапу ІІІ туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015 року»;  Пата О.І., учитель інформатики гімназії,  Козинець О.Г., учитель фізики ШЗШ№11 – лауреати ІІ(обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2013».

 

Забезпечення рівного доступу дітей та учнівської молоді до якісної позашкільної освіти шляхом поліпшення матеріально-технічного, інформаційно-методичного, науково-методичного забезпечення діяльності позашкільних навчальних закладів

п. 9.1. Виконано.

У 2015-2016 навчальному році на базі позашкільних навчальних закладів організовано  роботу 134 гуртків різного спрямування, позашкільною освітою охоплено понад 5 тис. дітей та учнівської молоді.   

п. 9.2.,  п. 9.3. Виконано.

 З метою проведення модернізації навчальної, матеріально-технічної бази позашкільних закладів, оснащення їх сучасним обладнанням, навчальними та наочними посібниками для організації навчально-виховної роботи було  витрачено понад 200,0 тис. грн. бюджетних та залучених коштів.

п. 9.4. Виконано.

Упродовж звітного періоду WI-FI роутери встановлено на Станції юних техніків, Малої академії наук, Станції юних натуралістів.

п. 9.5. Виконано.

Усі позашкільні навчальні заклади  підключені до мережі Інтернет.

п. 9.6. Виконано.

Усі позашкільні навчальні заклади забезпечені програмними засобами навчального призначення

п. 9.7. Виконується.

Запроваджена система дистанційного навчання вихованців у гуртках: «Юних фотоаматорів», «Основи роботи в операційній системі Windows та прикладних програмах MS Office» (СЮТ);  гуртках науково-технічного  напряму   (МАН).

п. 9.8. Виконано.

Усі позашкільні навчальні заклади беруть активну участь у всеукраїнських та обласних масових заходах для дітей та учнівської молоді за напрямами позашкільної освіти. Так, упродовж звітного періоду вихованці Станції юних техніків взяли участь у 24 всеукраїнських та 30 обласних масових заходах для учнівської молоді за техніко-технологічним, художньо-технічним профілем (всеукраїнський конкурс проектів «Від Магдебургу до твого міста: очима тих, хто не байдужий», всеукраїнський конкурс-захист сучасної моделі навчального закладу «Школа сприяння здоров’ю», Проект ПРООН в рамках програми «Іntel – шлях до успіху»,  всеукраїнський конкурс мультимедійних проектів «Врятувати від забуття» тощо), вихованці клубу «Орлятко» взяли участь  у  6   обласних та у 3   всеукраїнських конкурсах декоративно-ужиткового напряму, вихованці Станції юних натуралістів  взяли участь у 12 всеукраїнських та 20 обласних масових заходах для учнівської молоді за еколого-натуралістичною освітою.

п. 9.9. Виконано.

Упродовж звітного періоду понад 200 вихованців Станції юних техніків, малої академії наук, Станції юних натуралістів взяли участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України.

п. 9.10. Виконано.

Вихованці позашкільних навчальних закладів є активними учасниками   обласних етапів всеукраїнських конкурсів учнівських досліджень у галузі науки й техніки. А саме:  міжнародний фінал чемпіонату комп’ютерних талантів «Золотий байт», обласний дистанційний турнір з інформаційних технологій, всеукраїнська науково-технічна виставка «Майбутнє України», міжнародний конкурс «Іntel-техно Україна 2012», міжнародний конкурс  «Змагання роботів кегельринг», всеукраїнський чемпіонат з інформаційних технологій «Екософт - 2013», Балтийський науково-інженерний конкурс, всеукраїнський конкурс «Юних інформатиків аматорів комп’ютерної техніки», міжнародний форум «Міст дружніх до дитини», всеукраїнський інтерактивний конкурс «МАН-Юніор Дослідник» тощо. 

п. 9.11. Виконано.

Постійно проводиться робота щодо підвищення рівня навчального, інформаційно-методичного та науково-методичного забезпечення позашкільних навчальних закладів. Найвагомішими досягненнями з даного напрямку роботи є:

2013 рік –  навчальні програми   «Атлетична гімнастика» та «Юні олімпійці» приймали участь у ІІ Всеукраїнському конкурсі «Творчий учитель – обдарований учень»;  2014 рік  – І місце на VІ Міжнародному фестивалі педагогічних інновацій, проект «Модель співпраці позашкільного навчального закладу, школи,  батьківської громади в інтеграції системи національно-патріотичного та військово-спортивного виховання підлітків (досвід ДЮКФП «Патріот»); 2015 рік – Навчальні програми позашкільної освіти з військово – патріотичного напряму «Кульова стрільба», «Зірниця», «Юний десантник», були надруковані у збірнику «Програми з позашкільної освіти» ( ДЮКФП «Патріот»).

п. 9.12. Виконано.

Згідно з планом  курси підвищення кваліфікації з 2012 по 2015 роки  пройшли всі педагогічні працівники  позашкільних навчальних закладів.

п. 9.13. Виконано.

Упродовж звітного періоду з метою забезпечення участі  вихованців позашкільних навчальних закладів у міжнародних конкурсах, змаганнях, фестивалях та поглиблення співпраці в галузі позашкільної освіти з міжнародними організаціями, фондами, програмами, проектами була проведена відповідна робота.

Вихованці СЮТ брали участь  и у міжнародних конкурсах  «Золотий байт», «Web-дизайну та комп’ютерної графіки», міжнародному дитячому, молодіжному фестивалі аудіовізуальних мистецтв «Кришталеві джерела»;   вихованці  МАН взяли  участь у міжнародних дебатах молоді «політика Європейського союзу» в рамках «Днів Європи» (Польща, Німеччина). Крім того, вихованцями МАН заключено уголу з коледжем Berea College США, штат Кентукі щодо волонтерської співпраці;  вихованці  СЮН взяли участь у міжнародному екологічному проекті "Globe program" та отримали сертифікат бронзової нагороди.

п. 9.14. Виконано.

Учасниками навчально-виховного процесу позашкільних навчальних закладів розроблено екскурсійні програми:  «Славетні воїни нашого краю», «І.М. Кожедуб», «З історії військової техніки» (СЮТ); «Екскурсії по Шостинщині, Сіверщині, місту Києву» (МАН). Вихованці клубу «Орлятко» здійснили 27 екскурсій за програмами: «Відомі земляки рідного краю», «Побут українського народу», «Визначні місця рідного краю», «Природа рідного краю»; вихованці СЮН закладу здійснили 78 екскурсій за програмами: «Історичні та культурні пам’ятки рідного краю», «Природно-заповідні об’єкти області», «Славетні земляки нашого краю».

 

Забезпечення конституційних прав і державних гарантій дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування

п.10.1. Виконано.

На виконання постанови КМУ від 25.08.2005 №823 дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку надається одноразова допомога у розмірі 1810 грн.

У 2015 році одноразову допомогу виплачено 15 дітям зазначених категорій, 13 дітей отримали допомогу з державного бюджету 23,53 тис. грн., 2 дитини – з місцевого 3,62 тис. грн.

 

 11.01.16

 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"