Звіти

Інформація про підсумки роботи зі зверненнями громадян за 9 місяців 2015 року

Шосткинською  міською радою  упродовж 9 місяців 2015 року здійснювались заходи щодо забезпечення вимог Закону України «Про звернення громадян»  та організації виконання Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».

Проведений аналіз  звернень  свідчить про прагнення громадян до активної участі у державних справах, впровадження громадського контролю над владою  та участі у вирішенні проблем місцевого самоврядування.

Відповідно до вимоги п. 5 Указу Президента України від 07.02.2008    № 109/2008 відомості про організацію роботи зі зверненнями громадян  оприлюднюються  на веб-сайті міської ради.

Упродовж 9 місяців 2015  року надійшло 3226 звернень громадян,  що на 33 відсотка більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Письмових звернень надійшло 2488 що на 33 відсотка більше, ніж за аналогічний період минулого року, звернень на особистий прийом-738

Найбільш актуальними  у звітному періоді були питання соціального захисту, їх кількість становила -1413 (на 23 відсотка більше, ніж за І півріччя 2014 року).

Друге місце за актуальністю посідають питання житлово-комунального господарства – 640 (на 19 відсотків більше).

Третє місце припадає на  звернення з питань аграрної політики та земельних відносин, їх кількість  склала 382 . Збільшення сталося за рахунок надходження звернень від учасників бойових дій в АТО щодо отримання земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва.

Питання цінової політики та будівництва-187; житлової політики-168

Упродовж звітного періоду від ветеранів війни та праці, дітей війни,  інвалідів, непрацездатних осіб, громадян, які постраждали від аварії на ЧАЕС, багатодітних сімей, одиноких матерів та інших громадян, які потребують соціального захисту та підтримки надійшло 897   звернень , що становить 28%  від загальної кількості звернень.

Міська рада та її виконавчий комітет продовжує спрямовувати свою діяльність на поліпшення життя мешканців міста,  насамперед, пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни та вважає питання, які вони  порушують в своїх зверненнях, індикатором рівня соціально-економічного розвитку міста, ефективності роботи органу місцевого самоврядування, а тому розгляду звернень цієї категорії населення приділяється особлива увага.

Так, за  рішенням виконавчого комітету міської ради надавалася одноразова матеріальна допомога сім’ям, які її потребували.

Всього у звітному періоді із місцевого бюджету  виділено допомогу 1247 громадянам  на загальну суму 114 тис.125 грн..          За рахунок місцевого бюджету на лікування  військовослужбовців, які були призвані та відрядженні для виконання службових завдань   в зоні проведення АТО, виділено кошти в розмірі 34 тис. грн., на лікування  ліквідаторів ЧАЕС 1 категорії, виділено кошти на загальну суму -4792 грн.,  особам внутрішньо переміщеним із зони проведення АТО – 3800 грн.,  громадянам, що потерпіли від стихійного лиха  надано 6700 грн..

Відповідно Указу Президента України  № 109 від 07 лютого 2008 року «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» звернення інвалідів Великої Вітчизняної війни та  жінок, яким присвоєно почесне звання України «Мати – героїня» розглядалися міським головою особисто.

Про ефективність запроваджених підходів щодо організації роботи зі зверненнями громадян свідчить  поступове зменшення кількості звернень безпосередньо до вищих органів влади. За звітний період через Сумську обласну державну адміністрацію надійшло 16  звернень

Через Урядову гарячу лінію та Сумський обласний контактний центр  за 9 місяців поточного року надійшло 346 звернень, що на 38 відсотків більше, ніж у минулому році. Найчастіше мешканці міста телефонували до Урядової гарячої лінії. Майже всі звернення стосувалися соціального захисту: затримка у виплаті соціальної допомоги, отримання субсидія. Значну кількість становили звернення від вимушених переселенців із зони проведення АТО.

З метою запобігання виникненню підстав для обґрунтованих повторних і колективних звернень, звернень до органів влади вищого рівня та засобів масової інформації виконавчим комітетом міської ради вживалися заходи щодо позитивного вирішення питань на місцях, надання обґрунтованих роз’яснень згідно вимог чинного законодавства, інформування населення через засоби масової інформації, надання мешканцям міст безоплатної правової допомоги.

Згідно розпорядження міського голови комісійно розгянуто 5 звернень. Крім того розпорядженням міського голови створено робочу групу з вивчення ситуації щодо тарифної політики в сфері надання комунальних послуг. Згідно рішення виконкому створено комісію щодо вирішення спорів з приводу будівництва і архітектури та уміжного землекористування.

Для підвищення рівня правової освіти  населення, роз’яснення прав і свобод людини та засобів їх захисту, повноважень органів місцевого самоврядування при відділі з правової та внутрішньої політики працює громадська приймальня з надання безкоштовних правових консультацій малозабезпеченим верствам населення.

01.10.15