ПРО ОФІЦІЙНІ МІСЦЯ ДЛЯ КУПАННЯ НА ВОДОХРЕЩУ

За інформацією   начальника управління з питань надзвичайних ситуацій  Ольги Ткаченко, на Водохрещу,  19 січня,    обряд  пірнання   можна здійснити на  офіційно визначених місцях -  Галенківському та Вінницькому озерах.

«Для безпеки громадян у цих  місцях  19 січня  з ранку чергуватимуть рятувальники, медичні працівники та буде забезпечено охорону громадського порядку", –повідомила Ольга Олександрівна.

Ольга Ткаченко  звертається   до громадян з проханням  утриматись від купання в інших, необлаштованих для проведення обряду, місцях та попереджає про можливість переохолодження.

При зимовому купанні необхідно дотримуватись правил безпеки: не заходити у воду в стані алкогольного сп'яніння, утримуватися  від купання особам з хворобами серця.

Необхідно пам’ятати,   перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму. Ступінь і швидкість настання переохолодження залежать від температури води та адаптації організму до холоду.

При його перших ознаках -  ознобі, тремтінні, синюшності шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг – людині вже необхідно надати допомогу.

При легкому ступені переохолодженні постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи.

У разі середнього і важкого переохолодження - розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла. Потім тепло одягти. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.

12.01.2017 15:18

Источник: Управління з питань НС http://www.shostka-rada.gov.ua/upravlnnya_z_ns/nsnews