Місцеві вибори

Поточні онлайн - голосування та опитування

ЦІНОВА СИТУАЦІЯ НА СПОЖИВЧОМУ РИНКУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ У ЛИПНІ 2014 РОКУ

У липні 2014р. індекс споживчих цін по області становив 100,7%, по Україні – 100,4%, з початку року (база – грудень 2013 року) – 112,1%, по країні в цілому – 112,0%.

На споживчому ринку області у липні 2014 року індексцін на продукти харчування та безалкогольні напої становив 99,8%. Відмітимо, що серед продуктів харчування найбільше – на 30,0% – знизились ціни на овочі. На 1,3% став коштувати менше цукор. Водночас на 4,7% подорожчали м’ясо та м’ясопродукти, на 2,0% – фрукти, на 1,5% – хліб і хлібопродукти, на 1,1% – риба та продукти з риби, на 1,0% –  олія та жири, на 0,9% – молоко, сир та яйця.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби в цілому зросли на 2,5%.

На споживчому ринку непродовольчих товарів та послуг відбулось зростання цін на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива за рахунок відчутного – на 13,3% – підвищення тарифів на гарячу воду та опалення.

Підвищення цін (тарифів) на транспорт було зумовлене збільшенням вартості перевезення залізничним та автодорожнім пасажирським транспортом.

Дещо зросли ціни на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла, а також у сфері охорони здоров’я та відпочинку і культури. Разом з тим дешевшими стали одяг і взуття.

22.08.14