Місцеві вибори

Поточні онлайн - голосування та опитування

ЦІНОВА СИТУАЦІЯ НА СПОЖИВЧОМУ РИНКУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ У ТРАВНІ 2014 РОКУ

У травні 2014р. індекс споживчих цін по області становив 104,5%, по Україні – 103,8%, з початку року (база – грудень 2013 року) – 110,4%, по країні в цілому – 110,5%.

На споживчому ринку області у травні 2014 року індексцін на продукти харчування та безалкогольні напої становив 104,1%. Серед продуктів харчування на 17,0%–4,0% зросли ціни на фрукти, рибу та продукти з риби, цукор, джем, мед, шоколад та кондитерські вироби, м’ясо та м’ясопродукти, хліб і хлібопродукти. При загальному збільшенні цін на овочі на 3,9% огірки та помідори здешевшали на 41,7% та 23,4% відповідно. Водночас ціни на молоко, сир та яйця знизились на 1,9% (у т.ч. яйця подешевшали на 8,3%).

На споживчому ринку непродовольчих товарів та послуг відбулось збільшення цін на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива (на 14,1%) за рахунок значного – на 62,8% – подорожчання природного газу.

Підвищення цін (тарифів) на транспорт відбулось за рахунок подорожчання палива та мастил.

Дещо збільшились ціни на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла, у сфері охорони здоров’я. Також зросли ціни у сфері відпочинку і культури, але разом з цим зменшилась вартість туристичних послуг.

27.06.14