Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

30 ТИСЯЧ БОРГУ ПЕРЕТВОРИЛИСЬ ДЛЯ СУМЧАНИНА В СОТНІ ГОДИН СУСПІЛЬНО КОРИСНИХ РОБІТ

 

На Сумщині чоловік впродовж тривалого часу не сплачував сину аліментів, завдяки чому накопичився борг в розмірі майже 30 тисяч гривень. Питання виплати заборгованості так би й не зрушилось з місця, аби не санкції ініційованого Міністерством юстиції України закону #ЧужихДітейНеБуває, застосовані державними виконавцями.

 

«Несплата аліментів для 14-літнього Владислава обернулася для мешканця Лебединського району сотнями годин суспільно корисних робіт, адже чоловік не сплачував кошти дитині майже 4 роки. Так, державні виконавці подали до суду протокол про адміністративне правопорушення. Суд призначив йому 120 годин суспільно корисних робіт, які боржник успішно відпрацював, – пояснює керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун. – Слід зазначити, що після відпрацювання боржник продовжував систематично не сплачувати аліменти, тому фахівці юстиції повторно склали протокол та направили документ до суду, де було винесено рішення про притягнення батька знову до суспільно корисних робіт».

 

До речі, 100% коштів від відпрацювання суспільно корисних робіт йдуть в рахунок погашення аліментної заборгованості. Рішення про притягнення батьків до даного виду відповідальності за необхідністю виноситься неодноразово до моменту погашення боргу в повному обсязі.

 

Таким чином новації закону #ЧужихДітейНеБуває змушують осіб, які ухиляються від підтримки своїх нащадків, дбати не тільки про власні потреби, а й про добробут підростаючого покоління.

 

 

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ ЗУСТРІЧАЄ БОРЖНИКІВ З ПОДОРОЖЕЙ

 

Деякі батьки, не бажаючи брати участь у житті власних дітей, намагаються знаходитись якомога далі від них, сподіваючись, що відстань допоможе уникнути клопоту, пов’язаного з вихованням їхніх чад. Новели закону #ЧужихДітейНеБуває допомагають зменшити таку відстань, та нехай і в примусовому порядку, пробудити спогади про найрідніших людей.

 

На Сумщині чоловік, тікаючи від виконання батьківського обов’язку, виїхав на 2 роки за кордон, тим самим сподіваючись, що тягар по сплаті аліментів його більше не потурбує. Безпечне життя батька було припинено, коли він повернувся додому та дізнався, що правниками юстиції Сумщини були застосовані примусові заходи з метою погашення його заборгованості перед сином.

Розплатою за байдужість до дитини стали накладені на боржника тимчасові обмеження в праві виїзду за кордон, користування транспортними засобами, користування зброєю та правом на полювання. Батька не оминули й фінансові санкції, а саме: штраф у розмірі 30%, який був застосований за несплату аліментів впродовж 2 років та сягнув понад 6 тисяч гривень, а також виконавчий збір на користь держави у розмірі більше 2 тисяч гривень.

Вкотре юстиція Сумщини не була осторонь та допомогла у вирішенні складних сімейних непорозумінь. Завдяки професійним діям її працівників та того дискомфорту, який був внесений у життя чоловіка санкціями, була сплачена заборгованість перед хлопцем, що становила понад 21 тисячу гривень.

 

 

МАЙНО БОРЖНИКА ПО АЛІМЕНТАХ ПІШЛО З МОЛОТКА

 

На Сумщині майно чоловіка пішло з молотка на електронних торгах «СЕТАМ» в рахунок погашення заборгованості по аліментах.

Санкції ініційованого Міністерством юстиції України закону #ЧужихДітейНеБуває стоять на сторожі прав дітей і вкотре доводять, що проблема несплати аліментів не залежить від майнового стану боржника, його місця проживання, роботи.

Мешканець Буринського району впродовж тривалого часу не сплачував своєму синові аліменти та накопичив перед дитиною великий борг. Крапку в питанні несплати коштів поставили державні виконавці.

«Після досягнення хлопчиком повноліття, він вже й не сподівався отримати кошти, які перед ним заборгував батько. На допомогу у відновленні прав юнака прийшли новели чинного законодавства, завдяки яким борг перед дитиною не зникає з часом. Так, неплатника аліментів обмежили у праві виїзду за межі України, керування транспортними засобами, полювання та користування зброєю. Крім того, на все рухоме та нерухоме майно боржника фахівці юстиції наклали арешт. На днях завдяки електронним торгам «СЕТАМ» державні виконавці за 4,5 тисячі гривень реалізували описане майно чоловіка, а саме 2 холодильні камери. Кошти від продажу лотів хлопчик отримав в повному обсязі», – розповіла очільниця юстиції Сумщини Ірина Свистун.

 

 

В СУМАХ РОЗШУКУЮТЬСЯ СОТНІ АЛІМЕНТНИКІВ

 

В Сумській області в розшук оголошені понад 500 громадян, які мають заборгованість по сплаті аліментів.

Завдяки новелам ініційованого Міністерством юстиції України закону #ЧужихДітейНеБуває, які спрямовані на пробудження відповідальності у батьків та посилення відповідальності для боржників-аліментників, до злісних неплатників застосовується ряд незручностей, зокрема вони обмежуються у праві виїзду за кордон, користування автомобілем, зброєю та полювання.

«На даний момент на Сумщині розшукуються 514 громадян, які мають заборгованість перед власними дітьми, – зазначає керівник обласної юстиції Ірина Свистун. – Водночас, з початку року на користь малечі в Сумському регіоні вже стягнуто 70 мільйонів гривень аліментів. Загалом фіксується динаміка збільшення стягнень аліментів в порівняні з аналогічним періодом 2018 року, тому можна з впевненістю сказати, що закони діють. Між тим, фахівці юстиції Сумщини й надалі продовжують захищати економічні права маленьких громадян».