Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

Іноді невеликі несплачені борги, призводять до великих проблем

 

Житель селища Недригайлів, знехтувавши тим фактом, що має борги, продовжував жити своїм життям. Чоловік, маючи намір продати будинок, взяв у потенційного покупця солідний завдаток, однак у нього відразу ж виникли проблеми з оформленням договору щодо купівлі нерухомості.

 

Нотаріус, який оформляв угоду, відповідно до діючого законодавства здійснив перевірку продавця в Єдиному реєстрі боржників та виявив, що особа являється боржником. До речі, житель Недригайлова мав 10 відкритих виконавчих проваджень на загальну суму майже 10 тисяч гривен. Звісно, нотаріус відмовив громадянину у посвідчені зазначеного договору.

 

Між іншим, покупець почав вимагати повернути завдаток, адже продавець запевняв його, що при оформленні угоди, ніяк проблем не буде. Боржнику нічого не залишалося, як витратити отримані кошти на погашення накопичених боргів. І тільки після цього боржнику вдалося продати нерухомість.

 

Юстиція Сумщини нагадує, що Єдиний реєстр боржників є важелем створення тиску та дискомфортних умов для громадян, які не сплачують борги. Варто зазначити, що реєстр є відкритим та знаходиться за посиланням – https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.

 

У 10 боржників по аліментах на Сумщині винесені обмеження у праві керування транспортним засобом

 

У 10 боржників по аліментах на Сумщині, яким постановами державних виконавців в межах закону #ЧужихДітейНеБуває винесені обмеження у праві керування транспортним засобом, патрульною поліцією були вилучені водійські посвідчення.

 

Протоколи про адміністративне правопорушення щодо цих боржників направлені до суду, де в порядку статті 265-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення буде прийняте вмотивоване рішення.

 

Так, завдяки посиленню законодавства, ініційованого Міністерством юстиції України, можливостей для уникнення батьківських обов’язків не залишається взагалі.

 

ЗАБУВ ПРО АЛІМЕНТИ – ЗАБУДЬ ПРО ЗАКОРДОННІ ПОЇЗДКИ

 

Державні виконавці Сумщини щодня доводять, що нові інструменти впливу на боржників, які ухиляються від сплати аліментів, прописані у законі #ЧужихДітейНеБуває, працюють!

На Конотопщині батько сплатив рідній дитині майже 24 тисяч гривень заборгованих аліментів після того, як дізнався, що може бути обмежений у праві виїзду за межі України. А до цього він місяцями не дбав про рідну дитину.

Нагадаємо, що інформація про боржників міститься в Єдиному реєстрі боржників за посиланням: https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors, де кожен може перевірити наявність свого прізвища.

 

 

ВАГОМІ РЕЗУЛЬТАТИ – ОРІЄНТИР ДЛЯ ПОДАЛЬШОЇ РОБОТИ

 

Активно працюючи над виконанням закону #ЧужихДітейНеБуває, юстиція Сумщини має значні результати.

Нині на користь дітей стягнуто майже 6 мільйонів гривень. За час дії нововведень виконавцями області обмежено у праві виїзду за кордон більше 2000 злісних неплатників аліментів. Стільки ж винесено постанов про обмеження у праві керування транспортними засобами, полювання та користування зброєю. До суду направлено майже 500 протоколів про притягнення боржників до адміністративної відповідальності.

З цих вагомих цифр і розпочали засідання Регіонального штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень про стягнення аліментів на Сумщині. «Ми маємо результати, які вражають своїм фактичним наповненням, – сказав заступник керівника обласної юстиції  з питань виконавчої служби Едуард Молодцов, звертаючись до своїх колег у містах і районах Сумщини. – Але це не привід заспокоюватися, адже ми чітко розуміємо: за кожним виконавчим провадженням – дитинство наших юних жителів області».

Нині темпи роботи виконавчої служби не зменшуються, адже до питань «аліментних» додалися ще й справи по стягненню боргів по заробітній платі.

«І в цій роботі, – наголосила очільник юстиції Сумщини Ірина Свистун, – потрібна така ж активність, налагодження контактів з підприємствами-боржниками, детальний, до дрібниць, моніторинг ситуації. Тоді ми зможемо допомогти людям виплатити зароблене».

 

 

 

ДЛЯ ЛЮДЕЙ ПОВАЖНОГО ВІКУ – ЦІННА ДОПОМОГА З ВІДКРИТИМ СЕРЦЕМ

 

Добре слово і прояв людяності іноді можуть запобігти зневіренню і подарувати надію.

90-річну Ольгу Яківну, незважаючи на поважний вік, доля продовжує випробовувати на міцність. Життєві обставини позбавили піклування рідних і близьких, проте, на допомогу прийшли сторонні, але небайдужі люди.

Фахівці органів реєстрації юстиції на Конотопщині допомогли бабусі отримати повторні свідоцтва про шлюб та смерть чоловіка, щоб влаштувати її до будинку-інтернату для людей похилого віку, адже літні люди заслуговують особливої уваги, шани, допомоги та захисту.

Власним прикладом закликаємо всіх не залишатись осторонь, коли хтось потребує допомоги. Добра справа може змінити чиєсь життя.

Юстиція – відкрита для людей!

 

Інші новини