Селфі не робити, бюлетень сторонній особі не передавати: ще раз про відповідальність за порушення на виборах

18/04/19

Фахівці юстиції, впроваджуючи всеукраїнську правопросвітницьку кампанію «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!», нагадають виборцям про види порушень під час голосування та відповідальність, передбачену за їх скоєння. Так, чого не можна робити під час виборів:

• фото- та відео- зйомку заповненого виборчого бюлетеня, бо це вважається «фотозвітом» з кабінки для таємного голосування.

Відповідальність: штраф від 1700 до 5100 гривень або виправні роботи на строк до 2 років, або обмеження волі на строк до 3 років;

• запрошувати в кабінку для голосування сторонніх осіб.

Відповідальність: штраф (від 1700 до 5100 гривень) або виправні роботи на строк до 2 років, або обмеження волі на строк до 3 років.

• виносити бюлетень за межі виборчої дільниці.

• видавати бюлетень для голосування особі без документа, який підтверджує громадянство України.

• голосувати особі без законних на те підстав.

• вкидати бюлетені у великій кількості у виборчу скриньку.

• отримувати виборчий бюлетень від іншої особи, крім члена комісії.

• передавати гроші або подарунки за голосування.

Відповідальність: штраф (від 1700 до 5100 гривень) або виправні роботи на строк до 2 років, або обмеження волі на строк до 2 років.

• передавати бюлетень сторонній особі.

• пошкоджувати виборчі скриньки.

Відповідальність: позбавлення волі на строк від 5 до 7 років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років.

Варто зазначити, що стежити за  перебігом голосування на виборчій дільниці повинні не тільки уповноважені особи, а й пересічні громадяни. Так, у разі виявлення порушень виборцю необхідно звернутися до голови виборчої комісії, офіційних спостерігачів або поліції.

Свідомий громадянин той, який не тільки бере участь у виборах, а й контролює їх перебіг. Таке положення справ – запорука прозорості процесу голосування та гарантія побудови успішної правової країни.