Обмеження, які зачіпають неплатників аліментів через чотири місяці боргу

01/03/19

Дієвість змін до чинного законодавства про встановлення тимчасових обмежень у правах неплатників аліментів, внесені законом #ЧужихДітейНеБуває, підтверджується чисельними випадками з життя боржників Сумщини. Завдяки посиленню відповідальності, діти Сумщини з початку року отримали понад 21 мільйон гривень аліментів.

Закон передбачає, що за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, державний виконавець виносить вмотивовані постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України, керування транспортними засобами, користування зброєю та полювання – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Так, у Шостці на матір, яка не сплачувала аліменти понад 2 роки, подіяли обмежувальні постанови та арешт коштів і майна. Завдяки вказаним примусовим заходам, вжитим державним виконавцем, жінкою була сплачена заборгованість зі сплати аліментів у розмірі понад 26 тисяч гривень.

Для сумчанина так само 4 обмежувальні постанови та арешт коштів і майна стали підставою для сплати синові більше 18 тисяч гривень аліментів.

Житель міста Тростянець заборгував зі сплати аліментів кошти в сумі 10 тисяч гривень. Доходу боржник не мав, майном не володів. Державний виконавець виніс відносно батька постанови про встановлення тимчасових обмежень. Цього виявилось досить для того, щоб боржник негайно погасив заборгованість зі сплати аліментів.

На Лебединщині обмежувальні постанови та арешт коштів і майна також вплинули на батька і ним було сплачено майже 9 тисяч гривень аліментів.

Про існування відповідальності за несплату аліментів державні виконавці нагадали і жителю одного із сіл Недригайлівщини. В ході примусового виконання рішення було встановлено, що боржник отримує дохід у вигляді орендної плати в одному із сільськогосподарських підприємств. Таким чином, завдяки дієвим заходам, вжитим спеціалістами юстиції, син боржника отримав суттєву допомогу у вигляді майже 9 тисяч гривень, які запланував витратити на довгоочікуваний відпочинок.