Я маю право

У 1 кварталі 2019 року Державна виконавча служба стягнула 1,2 млрд грн аліментів

Державні виконавці протягом І кварталу 2019 року фактично виконали 238,1 тис. виконавчих документів, що складає 53,5% від кількості завершених виконавчих документів. Показник фактичного виконання збільшився на 10,1% у порівняні з аналогічним періодом 2018 року. Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко.

Булінг: за дітей відповідають батьки

Традиційно причиною батьківських нарікань і не зовсім приємних виховних моментів для того, хто не вивчив урок і отримав низьку оцінку, є двійки-трійки у щоденнику. Причин для виховних моментів побільшало відтоді, як на законодавчому рівні у нашій країні введено відповідальність за булінг. І діти, і батьки повинні знати: булінг – не просто зло, яке зачіпає підліткове середовище, а ще й в окремих ситуаціях привід сплатити немалий штраф. І платити його будуть батьки того, хто дозволяє собі принижувати однокласника чи товариша по школі.

Коли батьки зобов’язані утримувати повнолітніх дітей?

Сімейним кодексом України передбачений обов’язок батьків утримувати повнолітніх сина чи доньку, які навчаються та потребують матеріальної допомоги до досягнення ними двадцяти трьох років.

Селфі не робити, бюлетень сторонній особі не передавати: ще раз про відповідальність за порушення на виборах

Шосткинська «Зірка»: більше 1 мільйона гривень перераховані на користь 72 працівників

Спільними зусиллями обласна влада та юстиція Сумщини знайшли шляхи вирішення проблем невиплати заробітної плати на Шосткинському казенному заводі «Зірка». Ще кілька днів тому ситуація здавалася безнадійною, і невиплачені працівникам борги по зарплаті лягали тяжким тягарем і на підприємство, і на економіку Шостки та й області загалом.

Для голів квартальних комітетів проведено семінар - нараду

16 квітня 2019 року  під головуванням міського голови Миколи Ноги проведено семінар-нараду для голів квартальних комітетів.

Вибори президента України: порушення і відповідальність

Повторне голосування: особливості процедури

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

ІІ тур виборів Президента: як повторно змінити місце голосування?

21 квітня 2019 року в Україні відбудеться ІІ тур президентських виборів. Громадяни, які мають намір голосувати не за місцем реєстрації, повинні повторити процедуру зміни місця голосування. В рамках всеукраїнської правопросвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!» юстиція Сумщини інформує виборців щодо зазначеної процедури. Так, для зміни місця голосування:

Багатство нації в її синах та доньках: на Шосткинщині народилося 103 дитини

Народження малюка – це завжди благословенна й радісна подія для родини, а в масштабах країни – багатство нації та її майбутнє.  За І квартал 2019 року на Шосткинщині народилося 103 дитини, у тому числі 2 двійні. Варто зазначити, що за вказаний період лелека приніс жителям Шостки та району більше дівчат, їх народилося 53.

Послуги через інтернет: за потрібними документами до державної установи можна не йти

Юстиція Сумщини, використовуючи всі ефективні канали комунікації, активно роз’яснює громадянам про переваги використання онлайн сервісів Міністерства юстиції України, які надають можливість зручного й комфортного отримання послуг.

Перше робоче місце: що потрібно знати про трудову угоду чи договір

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

Cпонукати громадян до відповідального батьківства – одне з головних завдань юстиції

З метою інформування батьків щодо механізмів реалізації та захисту прав дітей на належне утримання та безпечне освітнє середовище, фахівці юстиції Сумщини в межах запровадженої Мін’юстом правопросвітницької кампанії «Відповідальне батьківство», створеної в рамках загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!», розмістили інформаційні матеріали в навчальних та медичних закладах, пологових будинках, управліннях соціального захисту населення, міграційних службах й в інших громадських місцях.

Вибори Президента України: важливо знати

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

Юстиція інформує: Cелфі з виборчим бюлетенем краще не робити

Менш ніж за тиждень – 31 березня 2019 року – в Україні відбудуться президентські вибори. У зв’язку з цією подією, у громадян з’являється багато питань, одне з яких – що не можна робити під час голосування.

1    2    3    4    5    6    7    8