Я маю право

Удосконалення надання послуг – кредо юстиції Сумщини

Які переваги отримання громадянами онлайн-послуг та як вдосконалити інформаційну взаємодію відділів державної реєстрації актів цивільного стану та державної міграційної служби – такі теми для обговорення зібрали сьогодні керівників зазначених установ.

Все про реєстрацію фізичної особи – підприємця

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

Кримінальна відповідальність неповнолітніх і перспективи правосуддя, дружнього до дитини

Консультує Міністр юстиції Павло Петренко

Юстиція інформує

25 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ БОРГУ НАВЧИЛИ КРОЛЕВЧАНИНА ВІДПОВІДАЛЬНОМУ БАТЬКІВСТВУ;  СУМЧАНИН 2 РОКИ НЕХТУВАВ СИНОМ, ЯК НАСЛІДОК – ЧОЛОВІК ПОЗБУВСЯ 52 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ;

БОРГИ ЗАВАДИЛИ ДАЛЕКОБІЙНИКУ ВИРУШИТИ В ЧЕРГОВИЙ РЕЙС; УРОК МАТЕМАТИКИ ВІД МІН’ЮСТУ: ЯК ПЕРЕТВОРИТИ 30 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ БОРГУ НА 40.

Не переплачуйте за тепло та гарячу воду

До Вашої уваги методичні рекомендації «Не переплачуйте за тепло та гарячу воду», з яких ви дізнаєтесь, як захистити свої права при здійсненні перерахунку тарифів на теплопостачання та постачання гарячої води в опалювальному сезоні 2019/2020 року.

Квартира в рахунок боргу та аліментів

У випадках, коли громадяни не мають коштів для розрахунку з власними дітьми, одним із кардинальних варіантів розв’язання цієї проблеми є передача нерухомого майна у власність чад, що одночасно припиняє право останніх на аліменти. Такий важливий крок у налагодженні стосунків з сином зробив і мешканець Тростянеччині.

32 тисячі гривень боргу увібрали в себе несплачені аліменти, штраф та виконавчий збір

Складні життєві обставини провокують зміну поведінки людини та іноді змушують робити не властиві їй вчинки. Вирішення сімейних конфліктів також спонукає його учасників до дій, які не завжди йдуть на користь.

На Сумщині 6 місяців поспіль успішно працює центр виконання рішень

У Сумах вже 6 місяців поспіль громадяни користуються всіма перевагами комфортного та зручного офісу європейського зразка – Центру виконання рішень. За цей час фахівці юстиції Сумщини у форматі прозорості та відкритості прийняли 3 тисячі громадян та надали 6,5 тисяч послуг.

Понад 50 тисяч гривень глухівчанину коштував білет за кордон

Як показує практика, неофіційне працевлаштування, приховування реального матеріального стану, майна та інші хитрощі боржників по аліментах не є перепонами для державних виконавців у питанні відновлення економічних прав підростаючого покоління. До кожного злісного неплатника правники знайдуть «ключ», будь-то стягнення коштів з пенсії або стипендії, занесення до Єдиного реєстру боржників, обмеження у праві керувати авто чи, як у випадку з глухівчанином – обмеження у здійсненні виїздів за кордон. Подробиці – за посиланням

Що робити у разі отримання платіжки на гарячу воду та тепло з завищеною ціною

З метою захисту прав споживачів від неправомірних тарифів фахівці юстиції Сумщини інформують громадян щодо порядку дій у разі порушень їхніх прав.

Мін`юст запустив калькулятор "чесної платіжки"

Мобільна консультаційна група працювала на Шосткинщині

Громадянам у розв’язанні правових проблем необхідна якісна юридична  допомога. Особливо це стосується мешканців віддалених населених пунктів, які враховуючи відстань до районних чи обласних центрів або ж   відсутність коштів, не завжди можуть отримати правову консультацію.

Відсотки за несплачені борги – це не мудрість, накопичувати не потрібно

«Обіцяного 3 роки чекають» – мотивуючись такою приказкою деякі люди намагаються виконувати певні зобов’язання, при цьому не вбачають у своїй поведінці й найменшої частки провини.

У Сумах майже 4 тисячі водіїв обмежені у праві керування авто

На сьогодні у Сумах та області у зв’язку з наявністю боргу по аліментах тимчасово обмежені у праві керування транспортними засобами майже 4 тисячі громадян. Даний вид примусу передбачений ініційованим Міністерством юстиції Сумщини законом #ЧужихДітейНеБуває.

Апостиль – це потрібно знати

Консультує Міністр юстиції Павло ПЕТРЕНКО