Зарплати в “конвертах” є, а пенсій у “конвертах” немає!

Період життєвого шляху людини від юнацтва до настання зрілого віку становить близько 40 років. Цей період збігається із зміцненням і максимальним розвитком соціального статусу, професійного становлення. Досягнення порогу зрілості також пов’язано із закінченням трудової діяльності в наслідок настання пенсійного віку.

І ось тоді громадяни звертаються до органів  Пенсійного фонду з питання призначення пенсії. І варто зазначити, що певна частина людей починає шкодувати за нерозсудливе ставлення до свого майбутнього, адже виправити щось з плином років вже неможливо.

На сьогодні основною умовою призначення пенсії є наявність необхідного страхового стажу, який з 01.01.2018 повинен становити 25 років, з подальшим збільшенням цього показника протягом 10 років на 12 місяців щорічно. Отже, ті, хто претендуватиме на пенсію за віком після 2028 року,  повинні будуть підтвердити вже 35 років страхового стажу.

Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страховий стаж - це період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному страхуванню та за який щомісяця сплачуються страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менша від законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї в повному обсязі сплачено страхові внески до Пенсійного фонду, то такий місяць буде враховано до страхового стажу, а зарплату за цей місяць - для обчислення пенсії.

Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша від мінімального рівня, то і страховий стаж обчислюватиметься пропорційно до сплачених внесків.

У разі, коли роботодавець з якихось причин взагалі не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників  страховий стаж за періоди несплати не нараховується. Зазвичай це відбувається, коли працівнику платять зарплату в “конвертах”.

Серед молодих людей поширена думка, що пенсійний вік настане не скоро, той турбуватися про пенсію немає сенсу. Але, на основі досвіду більш ніж 42 тисяч пенсіонерів Шосткинського, Ямпільського та Середино-Будського районів і, серед яких також були ті, хто так думав, можна з впевненістю сказати, що така думка - хибна.

На сьогодні дуже просто контролювати свій страховий стаж. Для цього, кожен бажаючий  може звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України та зареєструватися на веб-порталі електронних послуг або  замовити послугу щомісячного СМС-інформування про накопичений страховий стаж та сплату внесків роботодавцем. Всі послуги та сервіси є абсолютно безкоштовними.

Порушуйте питання сплати внесків перед роботодавцем, щоб в подальшому не шкодувати про свою безтурботність - оскільки пенсій в “конвертах” немає!

14.12.2018 12:20

Источник: Пенсійний фонд http://shostka-rada.gov.ua