Урок для старшокласників: “Ми — за легальну зайнятість”

17 січня 2017 року головний спеціаліст відділу платежів до пенсійної системи Шосткинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області Алла Редкач провела для старшокласників Шосткинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 урок на тему: “Ми — за легальну зайнятість”.

Фахівець розповіла молоді про важливість та переваги офіційного працевлаштування, що дозволить надалі отримувати легальний дохід і соціальний захист держави.    Наголосила, що солідарна система пенсійного забезпечення базується на страховому принципі: розмір пенсії особи залежить від страхового стажу та розміру заробітної плати, з якої сплачено страхові внески до бюджету Пенсійного фонду. Повідомила, що не варто забувати і про втрату соціальних гарантій найманими працівниками у разі зайнятості в тіньовому секторі економіки та отримання заробітної плати в «конверті». Необхідно у будь-якому випадку наполягати на укладанні з роботодавцями трудової угоди.

Тривала дискусія і щодо основних аспектів та переваг запровадження другого рівня пенсійного забезпечення – накопичувальної системи, зокрема відзначено перспективу щодо появи стимулу для громадян отримувати легальні заробітні плати, з яких сплачуються пенсійні внески.

На фото: головний спеціаліст відділу  платежів до пенсійної системи  Шосткинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області

Алла Редкач під час уроку для учнів.

17.01.2017 10:34

Источник: Пенсійний фонд http://www.shostka-rada.gov.ua/pension_fund