Оголошення про скликання сесій

Місцеві вибори 2015

Поточні онлайн - голосування та опитування

Державні закупівлі

Державний реєстр виборців

ВСЕ ПРО СУБСИДІЇ

КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2017

ПЛАНИ РОБОТИ

ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ 2017

ПРОГРАМИ СОЦІАЛЬНО-
ЕКОНОМІЧНОГО
РОЗВИТКУ МІСТА

ОФІЦІЙНЕ ІНТЕРНЕТ-

ПРЕДСТАВНИЦТВО

ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

КАРТА ШОСТКИ

Твоя майбутня пенсія залежить від тебе!

Законодавство України гарантує кожному громадянину право на належні умови праці, заробітну плату, не нижчу від визначеної законом, оплату лікарняного, виплату допомоги по безробіттю, а також отримання пенсії. Якою саме буде пенсія громадянина напряму залежить від його роботодавця. Одними з найболючіших проблем сьогодення в нашій державі є виплата заробітної плати «в конвертах» та легалізація робочих місць.

Заробітна плата сьогодні є одним з основних джерел доходів громадян. Але роботодавці і наймані працівники перебувають далеко не в однакових умовах. На жаль, тіньові процеси у сфері виплати заробітної плати набули особливого поширення, а проблема боргів із виплати заробітної плати тягнеться не один рік.

Сьогодні чимало громадян живуть днем нинішнім, надаючи перевагу тимчасовим вигодам, чим сприяють розвитку такого негативного явища, як «тіньова зайнятість», коли наймані працівники, опускаючи очі, займають мовчазну позицію, боячись втратити своє місце роботи. У таких випадках роботодавець не перераховує внески на обов’язкове державне соціальне страхування за найманих працівників. Як наслідок, такі періоди роботи не включаються до страхового стажу останніх і заробіток за них не враховується при розрахунку пенсії. Говорячи простою мовою, роботодавець «краде» у свого робітника майбутню пенсію – адже, як відомо, пенсії у «конвертах» не буває.

Саме тому, кожен найманий працівник, який турбується про своє майбутнє, може і повинен перевіряти чесність свого роботодавця щодо сплати ним внесків (тобто зарахування періодів роботи до страхового стажу, необхідного для призначення пенсії). І вже сьогодні зробити це просто. Треба лише зареєструватися на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Застрахована особа (працівник), яка зареєстрована на порталі, може отримувати у своєму особистому кабінеті дані з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. У реєстрі, зокрема, зазначено, які роботодавці подавали звіт за цю особу, які суми заробітної плати були нараховані, скільки днів для стажу зараховано в результаті сплати тощо. Також вказується спеціальний стаж (за його наявності). Все це дає можливість контролювати свого роботодавця.

Влаштовуючись на роботу неофіційно, працівник повинен чітко усвідомлювати, що, якщо роботодавець виплачує заробітну плату «в конверті», це означає, що він не укладе трудовий договір і не здійснюватиме відрахування внесків з заробітної плати. Це неминуче призведе до того, що працівнику не буде зараховуватись страховий стаж, необхідний для нарахування пенсії в майбутньому, не сплачуватимуться кошти згідно з листом непрацездатності при захворюванні, людина буде позбавлена виплат соціального страхування при виникненні нещасного випадку на виробництві або при отриманні професійних захворювань, а при зверненні до міського центру зайнятості – права на отримання виплати по безробіттю.

Пенсійний фонд України звертається до громадян: „Вирішувати тільки Вам, що є найголовнішим – жити сьогоденням або мати впевненість у завтрашньому дні, забезпечуючи своїм родинам добробут і спокій, отримувати певні соціальні гарантії.”

26.04.2017 16:23

Источник: Шосткинська міська рада http://www.shostka-rada.gov.ua/