Шість фактів про призначення пенсій

Кожна людина до настання пенсійного віку починає готуватися до звернення щодо призначення пенсії. Що треба знати пенсіонерові в цьому випадку?

1. Звертатися в територіальний підрозділ Пенсійного фонду за місцем проживання (зареєстрованим або фактичним). Подавати документи можна будь коли після виникнення права на пенсію але не раніше як за місяць до досягнення пенсійного віку.

2. Документи подавати особисто або через свого представника (потрібне доручення, завірене в нотаріуса), а коли пенсіонер ще працює-через відділ кадрів роботи.

3. Для оформлення будь якого виду пенсії написати в територіальне управління Пенсійного фонду заяву (бланк заяви можна одержати на прийомі у фахівців управління) і додати відповідні документи. Прийнявши заяву, фахівець повинен видати розписку-повідомлення з переліком документів, які за потреби можна подати додатково-протягом трьох місяців, а також пам'ятку пенсіонера.

4. Пенсію призначають із дня, що настає після дня досягнення пенсійного віку, якщо звернутися щодо призначення пенсії не пізніше як через три місяці після дня досягнення пенсійного віку. А якщо ні, то-з дня звернення щодо призначення пенсії. Днем звернення з приводу призначення пенсії є день, коли Фонд прийняв заяву про призначення пенсії.

5. Для оформлення пенсійного посвідчення треба заповнити анкету (її дають у Пенсійному фонді) і подати фотографію (4х6см).

6. Після подання всіх документів пенсію мають призначити за 10 днів.

04.01.2017 13:49

Источник: Пенсійний фонд http://www.shostka-rada.gov.ua/pension_fund