Результати примусового стягнення управлінням Пенсійного фонду України в м. Шостці та Шосткинському районі у 2015 році

24/01/16

Юридична служба управління Пенсійного фонду України в м. Шостці та Шосткинському районі підводить підсумки за результатами роботи з примусового стягнення заборгованості та застосування заходів впливу до правопорушників з метою наповнення бюджету Фонду та забезпечення платіжної дисципліни.

З початку 2015 року було складено план узгоджених дій управління Пенсійного фонду України в м. Шостці та Шосткинському районі та відділу державної виконавчої служби Шосткинського міськрайонного управління юстиції, забезпечено щоквартальне складання та затвердження сумісних графіків виїздів до боржників, протягом року проведено 12 спільних нарад.

Одним із головних пріоритетів в спільній роботі є досягнення ефективності у напрямку примусового стягнення на користь держави. У звітному році було здійснено 136 спільних рейдів до боржників, спеціалістами управління проведено 451 ознайомлення з матеріалами виконавчих проваджень, по 5 випадкам оскаржено бездіяльність державних виконавців, по 3 випадкам направлено матеріали до правоохоронних органів для надання кваліфікації порушенням, 4 боржника – фізичні особи підприємці обмежені у праві виїзду за межі України за відповідними ухвалами суду.

Таким чином, за результатами вжитих заходів у 2015 році вдалось забезпечити повернення власних коштів у розмірі 3946,00 тисячі гривень від примусового стягнення, у тому числі 1057,55 тисячі гривень – коштів, що надійшли з рахунків органів виконавчої служби. Загальне надходження з початку року від сплати боргів станом на 01.01.2016 року склало 4449,75 тисячі гривень.

Головна мета органу державної влади це забезпечення громадянам відчуття соціальної захищеності, в нашому випадку – пенсіонерам, тому наповненість бюджету Пенсійного фонду України напряму залежить від відповідальності платників, своєчасної сплати внесків та погашення боргів.