Проведено семінар для безробітних громадян

15/11/17

Шосткинське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області тісно співпрацює з Шосткинським міськрайцентром зайнятості в частині проведення інформаційно-консультативних заходів з безробітними, які звернулись за послугами до служби зайнятості.

15 листопада 2017 року головний спеціаліст відділу обслуговування громадян Ірина Безлюдна провела семінар для безробітних громадя, які перебувають на обліку в Шосткинському міськрайцентрі зайнятості, з питання осучаснення пенсійних виплат з 1 жовтня 2017 року.

Ірина Анатоліївна повідомила присутніх про зміни які відбулись у пенсійному законодавстві в зв’язку з запровадженням пенсійної реформи, надала роз’яснення щодо функціонування сучасної пенсійної системи. Навела основні поняття складових пенсійної реформи. Звернула увагу на те, що пенсійна виплата напряму залежить від зарплати працівника, стажу та показника середньої заробітної плати по Україні, який застосовується при обчисленні пенсії.

Ознайомила, що з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років матимуть тількі ті особи, в яких страховий стаж буде не менше 25 років. Вимога до мінімального страхового стажу буде поступово збільшуватися, щороку на один рік і в 2028 році буде складати — 35 років. Особи, які матимуть право на пенсію за віком у віці 63 роки за наявності на 1 січня 2018 року від 15 до 25 років.

На завершення зустрічі фахівець управління запропонувала всім присутнім стати користувачами Веб-порталу Пенсійного фонду України, та здійснювати за допомогою цієї послуги постійний контроль за даними, що впливають на пенсійні права кожного громадянина.