Про пенсійне забезпечення – громадянам передпенсійного віку

15/05/17

11 травня 2017 року головний спеціаліст відділу обслуговування громадян Шосткинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області Ірина Киричко взяла участь у семінарі з безробітними громадянами передпенсійного віку на базі Шосткинського міськрайцентру зайнятості.

У ході семінару спеціаліст надала роз’яснення щодо основних положень діючого пенсійного законодавства України, зокрема, ознайомила учасників семінару з порядком подання та оформлення документів для призначення пенсій про підрахунок страхового стажу та залежності розміру майбутньої пенсії від розміру страхового стажу і легально нарахованої заробітної плати.      Звернула увагу на найбільш часті помилки при оформленні документів для призначення пенсії та наголосила на завчасному поданню документів до пенсійного Фонду для проведення попередньої правової перевірки їх змісту та належного оформлення, що дозволить вчасно виявити та усунути недоліки в документах. Також фахівець Фонду наголосила на негативних наслідках виплати заробітної плати “у конверті” та пряму залежність розміру пенсії від заробітної плати та страхового стажу.

Наприкінці зустрічі присутніх було поінформовано про надання сучасної консультативної допомоги з питань чинного пенсійного законодавства за допомогою Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України та роздано тематичні буклети.