Про перерахунок пенсії з 1 грудня 2018 року

30/11/18

З 1 грудня 2018 року передбачено підвищення показників прожиткового мінімуму у відповідності до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік». У зв`язку з цим переглядається розмір пенсій, який залежить від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. З 1 грудня цей показник становитиме 1497 гривень. Водночас з 1 грудня переглядається максимальний розмір пенсії: він підвищується з 14350 грн. до 14970 грн.

У зв’язку з цим із 1 грудня Шосткинське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області проводить перерахунок пенсій, а також надбавок і підвищень до пенсій, розміри яких визначають від прожиткового мінімуму.

Окрім мінімальних та максимальних розмірів пенсій також будуть перераховані надбавки, підвищення та інші виплати, які встановлюються до пенсій, розмір яких розраховується, виходячи із прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Для працюючих пенсіонерів, перерахунок пенсій у зв’язку з зростанням прожиткового мінімуму з 01.12.2018 не проводиться.

Розмір підвищення до пенсії кожному пенсіонеру буде визначатися в індивідуальному порядку і залежати від страхового стажу, розміру заробітної плати, наявності підвищень та надбавок до пенсії тощо.

Органами Пенсійного фонду з 1 грудня 2018 року буде здійснено перерахунок:

– мінімальних розмірів пенсій за віком, по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника;

– мінімальних розмірів пенсій військовослужбовцям та членам їх сімей, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;

– доплат за понаднормовий стаж непрацюючим пенсіонерам відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”;

– мінімальних розмірів пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС та щомісячної державної адресної допомоги інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

– пенсій за особливі заслуги відповідно до Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”;

– надбавки на утриманців відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;

– підвищень, передбачених Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, щомісячної державної адресної допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій, державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни;

– підвищень, передбачених Законом України “Про жертви нацистських переслідувань”;

– доплати шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

З 1 грудня перераховуються пенсії особам, яким присвоєно звання «Почесний донор СРСР» або «Почесний донор України», оскільки надбавка таким громадянам обчислюється в розмірі 10 відсотків прожиткового мінімуму від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Розмір надбавки підвищиться із 177 до 185 грн 30 коп, або на                            8 грн 30 коп.

Перерахунок пенсій  Шосткинським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області проводитиметься автоматично без додаткових звернень пенсіонерів. Виплата перерахованих пенсій буде забезпечена в грудні цього року відповідно до графіків виплати пенсій.

Варто підкреслити, що з 1 грудня перерахунку підлягатимуть більше 38 тисяч пенсійних справ, які обліковуються в управлінні. Різниця в мінімальній пенсійній виплаті до 1 грудня та після цієї дати складатиме 62 гривні, однак підвищення у кожного пенсіонера буде індивідуальне, у когось менше цієї цифри, у когось — більше, все залежить від конкретних складових пенсійної виплати.