Місцеві вибори

Поточні онлайн - голосування та опитування

Переваги отримання пенсій через банківські установи

Коли настає час оформляти пенсію, перед людиною постає питання: „Де отримувати виплату - у банку чи на пошті?”.Чинним законодавством за кожним пенсіонером закріплене право вибору способу одержання пенсії. Одержувати пенсію через відділення поштового зв'язку або через уповноважені установи банків - особистий вибір кожної літньої людини.

Виплата пенсій через банківські установи - це складова системи заходів, спрямованих на економію пенсійних коштів. Адже банки обслуговують пенсіонерів безкоштовно, що забезпечує економію Пенсійних коштів на витрати, пов'язані із доставкою пенсій.

Переваги отримання пенсій через банківські установи:

- відсутність черг;

- можливість отримання пенсій в будь-який зручний для громадян час;

- зняття з поточного рахунку, як усієї зарахованої суми, так і її частини, а на залишок коштів банком нараховуватимуться відповідні відсотки у порядку й розмірах, зазначених у договорі (таким чином у кожного пенсіонера з’являється можливість отримати хоча й невеликий, але додатковий прибуток);

- можливість розраховуватися пластиковою карткою за товари та послуги (наприклад, оплату комунальних послуг);

- дотримуючи банківську таємницю, працівники забезпечать конфіденційність інформації про пенсії і про наявність коштів на особистій пенсійній картці;

- банківські установи надають безліч послуг, це і так зване смс-інформування. Досить підключити послугу смс-інформування – і при перерахуванні грошей на пенсійну картку громадянин відразу про це довідається: прийде повідомлення на особистий мобільний телефон;

- можливість дати банку розпорядження регулярно робити платежі з пенсійного рахунку, оплачуючи в такий спосіб комунальні та інші послуги, а також робити регулярні перекази на будь-який інший рахунок (якщо ваш банк надає таку послугу);

- безкоштовне обслуговування вкладних рахунків;

- можливість оформлення доручення на отримання коштів.

Пенсійний фонд України здійснює строгий і постійний контроль як грошових коштів, спрямованих на виплату пенсій, так і переліку банків, які можуть надавати послуги з виплати пенсій та грошової допомоги. На даний час Шосткинським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області укладено договори з наступними банками: ПАТ «Ощадбанк»,                  ПАТ «Райфайзен Банк «Аваль», ПАТ КБ «ПриватБанк», ПАТ «Укрсоцбанк», ПАТ АБ «Укргазбанк», ПАТ «Державний експортно-імпортний банк»,                 ПАТ АКБ «Індустріалбанк», ПАТ «Східно-український банк «Грант».

В отримувачів пенсій через банк є ще одна незаперечна перевага. Якщо пенсіонер з якоїсь причини не зміг прийти за виплатою на пошту, кошти після 25 числа повертаються до Пенсійного фонду, і одержати їх можна буде лише у наступному місяці. Кошти, які перераховуються на рахунок у банку залишаються доступними у будь-який момент після надходження на рахунок (карту).

Для одержання пенсійної виплати через банківську установу, необхідно відкрити рахунок в банку і написати відповідну заяву у відділенні банку, і працівники фінансової установи передадуть її до управління. Відкриття і обслуговування пенсійних рахунків – безкоштовне. В будь-який час пенсіонер має право відмовитись від послуг одного банку і скористатись послугами іншого.

Підводячи підсумок, можна з упевненістю сказати, що використання банківських платіжних карт це простий, надійний та швидкий спосіб отримування пенсій і грошових переказів, в будь-який зручний час, перебуваючи в будь-який частині країни.

07.03.2018 08:05

Источник: Шосткинська міська рада http://shostka-rada.gov.ua