Перерахунок з 01 квітня 2019 року працюючим пенсіонерам

З 01 квітня 2019 року Шосткинським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області проведено автоматичний перерахунок пенсій (без додаткового звернення громадян) тим особам, які набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон).

Вказана правова норма передбачає наступні перерахунки пенсій:

- з урахуванням не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії;

- з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) не раніше ніж через 2 роки після призначення (попереднього перерахунку) - у разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше як 24 місяці.

Умови проведення перерахунку:

- пенсія призначена до 01.04.2017;

- пенсія призначена на умовах або порядку визначених Законом: за віком, по інвалідності, пільгові пенсії, по вислузі років (за умови, що пенсіонер досяг пенсійного віку);

- від останнього місяця, зарахованого до страхового стажу до 01.03.2019 минуло не менше 24 календарних місяців.

До страхового стажу буде зараховано не враховані періоди страхового стажу, починаючи з 01.01.2004 року (але не раніше місяця, по який вже враховано страховий стаж) по 28 лютого 2019 року.

Перерахунок проводився як працюючим, так і непрацюючим пенсіонерам.

Одержувачам пенсій за вислугою років, які не досягли пенсійного віку такі перерахунки будуть проводитись після досягнення пенсійного віку.

Звертаємо увагу! Пенсіонери, які вийшли на пенсію після 01 квітня 2017 року, як і раніше, матимуть право звернутись за перерахунком з відповідною заявою до органів Фонду після того, як з дати призначення (або останнього перерахунку) сплине два роки, або такий перерахунок буде проведено в автоматичному порядку з квітня наступного року.

При цьому, відповідно до статті 45 Закону перерахунки по заяві проводяться у наступні строки:

- з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно;

- з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Автоматично перераховані пенсії пенсіонери отримають вже в квітні.

04.04.2019 14:17

Источник: Шосткинська міська рада http://shostka-rada.gov.ua