Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

Пенсія за віком чи по інвалідності?

Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», особі, яка одночасно має право на різні види пенсії ( за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника) призначають один із цих видів пенсії на її вибір.

Питання щодо доцільності вибору того чи іншого виду пенсії особа вирішує сама.

 

Показники зарплати

 

Переведення з одного виду пенсії на інший відбувається з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату( дохід), а також на підставі інших документів, що є у пенсійній справі на час переведення. Крім того, особа може надати інші документи, зокрема про стаж і заробітну плату, які не було враховано під час призначення пенсії. Однак показник середньої заробітної плати (доходу), який урахували під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії, не змінюється.

 

Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід) за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

 

Урахування стажу

 

Водночас треба мати на увазі, що під час призначення пенсії по інвалідності до страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності, крім наявного страхового стажу зараховується також на загальних підставах відповідного періоду з дня встановлення групи інвалідності до досягнення особою пенсійного віку.

 

Наприклад, якщо чоловікові пенсію по інвалідності встановлено при досягненні 45 років, то в страховий стаж йому додатково зараховано 15 років, що враховуються під час обчислення коефіцієнта страхового стажу. Якщо особі встановлено ІІ чи ІІІ групи інвалідності й після призначення пенсії вона не працює, то за наявності відповідного страхового стажу, визначеного в статті 33 Закону “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, на її вибір можливо призначити пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком.

 

Звертаємо увагу

 

У разі переведення на пенсію за віком додатковий стаж, який було враховано під час призначення пенсії по інвалідності, не враховують.

 11.11.2016 10:04

Источник: Управління пенсійного фонду http://www.shostka-rada.gov.ua/pension_fund
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"