Оголошення про скликання сесій

Місцеві вибори 2015

Поточні онлайн - голосування та опитування

Державні закупівлі

Державний реєстр виборців

ВСЕ ПРО СУБСИДІЇ

КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2017

ПЛАНИ РОБОТИ

ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ 2017

ПРОГРАМИ СОЦІАЛЬНО-
ЕКОНОМІЧНОГО
РОЗВИТКУ МІСТА

ОФІЦІЙНЕ ІНТЕРНЕТ-

ПРЕДСТАВНИЦТВО

ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

КАРТА ШОСТКИ

Під час прес-конференції роз'яснили механізм перерахунку пенсій з 1 травня 2017 року

05 травня 2017 року перший заступник начальника Шосткинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області Анжела Тятюшкіна провела прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ. Під час зустрічі з медійниками міста обговорили питання перерахунку пенсій у зв’язку із зміною розміру прожиткового мінімуму з 1 травня 2017 року.

Анжела Тятюшкіна поінформувала представників засобів масової інформації та місцевого телебачення, що відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 травня 2017 року зросте з 1247 грн. до 1312 грн. У зв'язку з цим  перераховані мінімальні пенсійні виплати та надбавки і підвищення до пенсій, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму.        Мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена до 01.10.2011 року, за наявності у чоловіків 25, а у жінок – 20 років страхового стажу, та мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена або перерахована з урахуванням стажу та заробітку після 01.10.2011 року, за наявності у чоловіків 35, а у жінок - 30 років страхового стажу, встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та за кожний рік понад 25 років (призначених до 01.10.2011 року) або 35 років (призначених, перерахованих після 01.10.2011 року) для чоловіків та 20 (призначених до 01.10.2011) або 30 років (призначених, перерахованих після 01.10.2011 року) для жінок розмір пенсії збільшується на 1 відсоток від розміру пенсії, яка обчислена відповідно до статті 27, але не більше 1 відсотка від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

За наявності страхового стажу меншої тривалості пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.

Крім того, пунктом 2 постанови КМУ від 26.03.2008 № 265 (зі змінами) ”Деякі питання пенсійного забезпечення громадян” встановлено, що у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат, з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 949,00 гривень, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру (окрім інвалідів та одержувачів пенсій у зв'язку з втратою годувальника).

Мінімальний розмір пенсії інвалідам (незалежно від групи) – 1312,00 грн, по втраті годувальника – 1312,00 грн (на одного утриманця), 1574,40 грн (на двох утриманців), 1968,00 грн – на трьох і більше утриманців.

Перерахунки мінімального розміру пенсій за віком та надбавки за понаднормативний стаж у зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму проведено тільки непрацюючим пенсіонерам. Пенсіонерам, які працюють, пенсія перераховується після звільнення з роботи з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який встановлений на дату звільнення.

Окрім того, з 1 травня перераховано мінімальні розміри пенсій по інвалідності учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та осіб щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни та учасникам бойових дій, підвищення до пенсій ветеранам війни та жертвам нациських переслідувань, надбавки особам, які мають статус Почесного донора України, надбавки за особливі заслуги перед Україною та надбавки на утриманців відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб”.

Відповідно до постанови КМУ від 28.12.2011 № 1381 (зі змінами, внесеними постановою КМУ від 25.03.2014 №112) „Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення”  деякі підвищення до пенсії виплачуються у фіксованому розмірі. А саме:

- підвищення дітям війни у розмірі 66,43 грн;

- підвищення членам сімей осіб, зазначених у пункті 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, а також дружинам (чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, які не одружилися вдруге - 398,58 грн.

Також не переглядаються додаткові пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю та компенсаційні виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Що стосується додаткових видатків на забезпечення перерахунку пенсій у травні, то вони склали 1506,55 тис. грн. Чисельність осіб, яким проведено перерахунок пенсії складає 26904 особи, чисельність осіб, у яких збільшився розмір пенсії складає 24251 особа. Середній розмір збільшення пенсії склав - 62,12 грн. Розмір підвищення у кожного пенсіонера буде визначено в індивідуальному порядку. Пенсіонери, які мають право на підвищення пенсії, пенсію в новому розмірі отримають у травні,  – зазначила Анжела Тятюшкіна.

09.05.2017 11:58

Источник: Пенсійний фонд