Місцеві вибори

Накопичувальна пенсійна система: що потрібно знати

Уряд запланував до кінця 2018 року розробити і внести до Парламенту ряд законопроектів про запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування. Запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування передбачено пенсійною реформою.

Відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” перерахування страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування запроваджується з 1 січня 2019 року.

Учасниками накопичувальної системи пенсійного страхування є особи, які станом на 1 січня 2019 року підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню згідно із Законом 1058-ІУ. Особи яким залишилося менше 10 років до досягнення пенсійного віку, мають право прийняти рішення не сплачувати страхові внески до накопичувальної системи пенсійного страхування, а особи, які досягли пенсійного віку, не можуть бути платниками страхових внесків до накопичувального фонду.

Поняття Накопичувальний пенсійний фонд визначено статтею 1 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” №1058-ІУ (далі – Закон). Накопичувальний пенсійний фонд — цільовий позабюджетний фонд, який створюється відповідно до цього Закону, акумулює страхові внески застрахованих осіб, що обліковуються на накопичувальних пенсійних рахунках та інвестуються з метою отримання інвестиційного доходу на користь застрахованих осіб, пенсійні активи якого використовуються для оплати договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, а у випадках, передбачених цим Законом, членам їхніх сімей чи спадкоємцям та на інші цілі, передбачені цим Законом.

Застрахована особа, яка є учасником накопичувальної системи пенсійного страхування, має право на отримання довічної пенсії або одноразової виплати за рахунок коштів накопичувальної системи пенсійного страхування, що обліковується на її накопичувальному пенсійному рахунку в накопичувальному фонді.

На сьогоднішній день база під накопичувальну систему пенсійного страхування практично сформована.

З 1 січня 2019 року буде старт повної пенсійної реформи і старт накопичувальної системи пенсійного страхування.

Старт накопичувальної системи прогнозований від 2 % від розміру заробітної плати. Це невеликі кошти і вони з часом зростуть до 5 % заробітної плати особи, які будуть йти виключно в накопичувальну систему.

Одночасно накопичувальна система не передбачає збільшення податкового тиску на людину, роботодавця чи підприємця.

Важливо знати: запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування дасть кожному громадянину можливість сформувати своє майбутнє. При цьому солідарна система збереже свою базову роль, як основа всієї пенсійної системи. Водночас людина отримає можливість зробити свої додаткові виплати до основної пенсії. Ці кошти будуть приватною власністю громадянина, зокрема, їх можна буде успадкувати.

15.06.2018 14:44

Источник: Шосткинська міська рада http://shostka-rada.gov.ua