Місцевим журналістам розповіли про механізм виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам

04/07/16

04 липня 2016 року начальник відділу обслуговування громадян  Шосткинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області Лариса Литвинова провела брифінг для представників місцевих засобів масової інформації.

Під час брифінгу було роз’яснено положення постанов КМУ № 352 „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. №509” та № 365 „Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам”, якими врегульовано питання виплат внутрішньо переміщеним особам та затверджено Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

Увагу журналістів було зосереджено на тому, що поновлення виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам буде проводитись згідно рішення комісій, які створюються згідно постанови Кабінету Міністрів України № 365 від 8 червня 2016 року, надано детальні роз’яснення про порядок отримання електронних пенсійних посвідчень громадянами-переселенцями.

Також представників ЗМІ було проінформовано, що з 01 липня 2016 року виплата пенсії всім внутрішньо переміщеним особам здійснюватиметься виключно через рахунки та мережу установ ПАТ “Державний ощадний банк України”. Так, на теперішній час вже майже 73% з числа внутрішньо переміщених осіб звернулись до управління та надали заяви щодо отримання пенсії через Ощадбанк. За виготовленням електронного пенсійного посвідчення, яке є платіжною карткою,  до органів Пенсійного фонду України в області вже звернулося 138 громадян або 49,6% від тих, хто перебуває на обліку.