До уваги громадян! У грудні відбудеться чергове підвищення пенсійних виплат

24/11/16

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік», з  1 грудня поточного року підвищуються розміри мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму з відповідним збільшенням пенсійних виплат.

Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, підвищується з 1130 до 1247 грн. У зв’язку з цим будуть перераховані мінімальні пенсійні виплати та надбавки і підвищення до пенсій, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму.

При цьому, перерахунки мінімального розміру пенсій за віком та надбавки за понаднормативний стаж у зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму проводитимуться тільки непрацюючим пенсіонерам. Пенсіонерам, які працюють, пенсія перераховується після звільнення з роботи з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який встановлений на дату звільнення.

Мінімальний розмір пенсії за віком та пенсії у зв’язку з втратою годувальника на одного утриманця, призначених відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з 1 грудня становитиме 1247,00 грн, пенсії у зв’язку з втратою годувальника на двох утриманців — 1496,40 грн, на трьох і більше — 1870,50 грн.

Перерахунок відбуватиметься в автоматичному режимі за матеріалами пенсійних справ, тому звертатися до Шосткинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області не потрібно.