Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

Детінізація ринку праці-запорука соціальної захищеності громадян

 

Кожному громадянину нашої країни гарантується право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати не нижче від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання. Винагорода за виконану роботу є основним джерелом формування доходів працюючих громадян та основою при розрахунку розміру пенсії.

 

Одним із завдань, що стоять на порядку денному перед органами Пенсійного фонду України, є легалізація заробітної плати. Гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують робітників працювати за невелику зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на думку роботодавця, витрат, видають працівникам зарплату готівкою. У цьому випадку йдеться про так звані «тіньові» заробітки.

 

Виплата заробітної плати «в конвертах» - тягар сучасності, який призводить до багатьох проблем як в країні, так і у кожного з її громадян.         Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист, зменшує надходження в бюджети та державні соціальні фонди.

 

Законом України „Про Державний бюджет України на 2017 рік” з 1 січня 2017 року встановлено місячну мінімальну заробітну плату в розмірі 3200 грн., з якої мають бути сплачені податки та єдиний соціальний внесок. Змінено і саме поняття мінімальної заробітної плати: мається на увазі встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Мінімальна зарплата лишається державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для всіх підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.

 

Основною метою підвищення мінімальної заробітної плати є легалізація робочих місць та заробітної плати. Лише офіційна заробітна плата може гарантувати найманому працівнику зарахування страхового стажу і гідну пенсію у майбутньому.

 

Важливо! Найманим працівникам, які є потенційними майбутніми пенсіонерами, важливо знати, що на сьогодні мінімальний страховий стаж для призначення пенсії повинен становити не менше 15 років. З січня 2017 року для зарахування до страхового стажу повного місяця сплачена сума єдиного внеску повинна бути не менше ніж 704 грн.

 

Кожен найманий працівник має можливість контролювати нарахування йому заробітної плати шляхом реєстрації на ВЕБ-порталі Пенсійного фонду України та щомісячно перевіряти, з якої заробітної плати сплачено єдиний внесок, яку тривалість страхового стажу йому зараховано.

 

 Тож звертаємось до всіх працівників з рекомендацією не залишатись осторонь від проблеми легалізації своєї праці та відстоювати свої права у роботодавців, вимагати від них укладення договорів, трудових угод, легального оформлення на роботу. Аби уникнути праці на «пташиних» правах, найманим працівникам необхідно дотримуватися чіткої позиції і наполягати на офіційній зайнятості. Отримання заробітної плати у «конверті», незафіксований період роботи особливо негативно позначаться на схилі літ, коли постане питання про пенсійне забезпечення.

 

 06.09.2017 12:36

Источник: Пенсійний фонд http://www.shostka-rada.gov.ua/pension_fund/
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"