Місцеві вибори

Поточні онлайн - голосування та опитування

Чи зобов’язаний пенсіонер інформувати про своє працевлаштування?

Чи зобов’язаний пенсіонер інформувати про своє працевлаштування? Якщо так, то які документи треба подати в такому разі?

Згідно зі статтею 16 Закону України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування» застрахована особа зобов‘язана повідомляти територіальні органи Пенсійного фонду про зміну даних, що вносяться до її персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку, протягом 10 днів із часу їх виникнення.

Згідно з Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування»,затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, у разі працевлаштування (навчання) особи, якій призначено пенсію, така особа протягом 10 днів подає в орган, що призначає пенсію, довідку про прийняття на роботу (навчання).

У разі працевлаштування (початку діяльності, пов‘язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування, наприклад, реєстрації як суб‘єкта підприємницької діяльності) після призначення пенсії особа повідомляє орган, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, про дату працевлаштування (початок діяльності, пов‘язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), вид зайнятості (на умовах трудового договору, цивільно-правового договору, реєстрація як фізичної особи-підприємця, здійснення незалежної професійної діяльності) через подання заяви. Заяву може бути подано особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Разом із заявою особа подає документи, що посвідчують відповідні відомості (зокрема копію (витяг) трудової книжки із записом про працевлаштування та/або копію цивільно-правового договору).

Заява про працевлаштування реєструється у визначеному порядку.

05.02.2018 10:58

Источник: Шосткинська міська рада http://shostka-rada.gov.ua