Брифінг щодо виконання вимог чинного законодавства з питання підвищення мінімальної заробітної плати

31 січня 2017 року в Шосткинському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Сумської області для представників місцевих засобів масової інформації відбувся брифінг начальника відділу платежів до пенсійної системи Тетяни Сотник щодо підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року.

Тетяна Сотник повідомила, що  небезпека тіньової зарплати, як і тіньової зайнятості полягає не стільки у тому, що бюджет недоотримує кошти, не сплачуються відрахування до Пенсійного фонду, скільки в тому, що люди не матимуть змоги отримати пенсію, яка відповідає рівню їхньої реальної зарплати. Отримання заробітної плати в “конверті” – це, перш за все, удар по пенсійним накопиченням громадян, а відсутність запису в трудовій книжці позбавляє працівників страхового стажу. Адже нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування проводиться роботодавцем тільки виходячи з офіційної суми заробітної плати.

Поінформувала журналістів, що в м. Шостка та Шосткинському районі створені робочі групи із забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, до складу яких входять представники Пенсійного фонду. Робоча група буде здійснювати моніторинг виконання вимог чинного законодавства щодо підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року, в межах повноважень буде реагувати на випадки порушення трудового законодавства, проводити масово-роз’яснювальну роботу серед населення щодо їх прав на легальну працю, гарантовану виплату заробітної плати та виконання громадського обов’язку – сплачувати податки.

01.02.2017 09:28

Источник: Пенсійний фонд http://www.shostka-rada.gov.ua/pension_fund