А ваш роботодавець сплачує страхові внески?

Відповідно до Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон), який набув чинності з 01 січня 2004 року, для нарахування пенсії визначальним є страховий стаж – період, за який роботодавцем або особою самостійно сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України. Сплатили – є стаж, не сплатили – стажу немає.

Але роботодавець може піти на хитрість і не сплачувати страхові внески. Тобто запис в трудовій книжці є, а відрахувань немає, тож страховий стаж не зараховується, і цей період вже не буде враховуватися при призначенні пенсії.

Як же перевірити, чи зараховується страховий стаж?

Перший спосіб – це звернутися до будь-якого пункту обслуговування громадян Пенсійного фонду України (сервісного центру, віддаленого робочого місця, ЦНАПу тощо) з паспортом та реєстраційним номером облікової картки платника податків (ідентифікаційним кодом) і отримати з бази персоніфікованого обліку потрібну інформацію, зокрема: яку нараховували зарплату, скільки сплачено соціального внеску та скільки днів страхового стажу зараховано за певний місяць. Якщо у відповідних графах нулі – це тривожний сигнал: або роботодавець допускає помилки, або – не сплачує внески.

Другий спосіб: зареєструвавшись на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua), з’являється можливість особисто переглядати стан відомостей про застраховану особу (виписка з системи персоніфікованого обліку) у період з 1998 року – і до теперішнього часу (саме з 1998 року органи Пенсійного фонду України почали збирати відомості до системи персоніфікованого обліку).

Крім того, Пенсійним фондом України запроваджений ще один сучасний сервіс: інформування громадян шляхом отримання SMS-повідомлень.   Відтепер за допомогою SMS-інформування працюючі особи можуть дізнатися про тривалість свого страхового стажу, довідатись про сплату страхових внесків та зарахування періодів страхового стажу, що дасть змогу контролювати доброчесність свого роботодавця. Усі бажаючі  можуть відвідати пункт обслуговування громадян Шосткинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області та надати згоду на отримання    SMS-повідомлень від Пенсійного фонду України і відповідні контактні дані мобільного зв’язку, а особи, які мають електронний цифровий підпис, можуть замовити послугу SMS-інформування безпосередньо через веб-портал.

13.11.2018 12:47

Источник: Пенсійний фонд http://shostka-rada.gov.ua