3 ГРУДНЯ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ІНВАЛІДІВ

02/12/15

Міжнародний день інвалідів є щорічною подією. Історія його виникнення починалася у 80-х роках минулого сторіччя, коли Організація Об’єднаних Націй оголосила 1983-1992 роки десятиліттям інвалідів. У цей період проводилися роботи з метою розробки заходів, направлених на поліпшення становища інвалідів і забезпечення їм рівних можливостей для подальшого життя в суспільстві.

В Україні офіційне відзначення Міжнародного дня інвалідів – 3 грудня затверджено Указом Президента України від 27 листопада 1993 року. В основі принципу соціального захисту інвалідів лежить не лише соціальне забезпечення, а й їх захищеність через створення для них у суспільстві відповідних умов та рівних можливостей для реалізації життєвих потреб, здібностей та творчого потенціалу.

Проведення 3 грудня “Міжнародного дня інвалідів” спрямовано на посилення уваги суспільства до проблем інвалідів, захисту їх прав, благополуччя, переваг, які воно отримує від інвалідів в політичному, соціальному, економічному та культурному житті.

Станом на 1 грудня поточного року в управлінні Пенсійного фонду України в м. Шостці та Шосткинському районі на обліку перебуває 32543 пенсіонера, з них 2078 пенсіонерів по місту та 528 пенсіонерів по району, отримують пенсію по інвалідності. Середній розмір пенсії зазначеної категорії громадян по місту становить 1347,69 грн., по району 1356,36 грн.

Велика увага працівників управління спрямована на поліпшення пенсійного забезпечення особливої категорії непрацездатних – це інвалідів війни, яких на пенсійному обліку в управлінні перебуває 48 осіб по місту, 11 осіб по району. Середній розмір пенсійної виплати цієї категорії громадян на сьогодні для інвалідів війни І групи – по місту складає 3688 грн., по району 3699 грн.; для інвалідів війни ІІ групи — по місту 3565 грн., по району                2838 грн; для інвалідів війни ІІІ групи — по місту 2993 грн., по району                2786 грн.

Пенсійне забезпечення інвалідів здійснюється згідно з законами України “Про пенсійне забезпечення”, “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб”, “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, а також іншими законодавчими актами, зокрема “Про наукову і науково-технічну діяльність”, “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про державну службу”.

Тому відзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед інвалідами, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час. Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що все буде добре. Він нагадує нам, що поруч живуть люди з обмеженими можливостями, які потребують особливої уваги і яким ми повинні допомогти відчути себе рівними серед здорових співгромадян.

3 грудня відзначається Міжнародний день інвалідів