В Шостці пройшло виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету

На обговорення було винесено ряд актуальних питань, а саме розвиток місцевих бюджетів в умовах бюджетної децентралізації, фінансове забезпечення дорожнього господарства та залізничне сполучення, утилізація пестицидів,дислокація військових формувань на території району та забезпечення житлом військовослужбовців.

Голова Комітету з питань бюджету Андрій Павелко  зазначив, що виїзні засідання стали традиційними і є ефективними, адже подібні зустрічі допомагають вирішувати нагальні проблеми територій.

Завдяки такому формату не потрібно нічого доповідати у листах і обґрунтовувати важливість того чи іншого питання. Члени Комітету на власні очі побачили картину і оцінили ситуацію. Тож виїзні засідання гості з Києва назвали прямим контактом з Урядом та найкоротшим шляхом до розвитку територій.

Як підкреслив голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО, на бюджетній політиці зав’язані практично всі ключові питання життєдіяльності області.

«Попри позитивні зміни для місцевих бюджетів внаслідок реформування бюджетного та податкового законодавства, сьогодні ряд питань неможливо відразу вирішити лише місцевими ресурсами. Для цього потрібні державні механізми і підтримка. Тому виїзне засідання покликане у практичній площині вирішувати проблемні питання та допомагати територіям», – переконаний він.

Шосткинці першочергово підняли перед членами Комітету питання екологічної безпеки та виділення з державного бюджету коштів на вивезення з їхньої території та знешкодження особливо небезпечних пестицидів. Як повідомив міський голова Шостки Микола Нога, для цього необхідно 12 мільйонів гривень.

Міський керманич відзначив також важливість розвитку прикордонних зон, якою є Шосткинщина. З цим пов’язана необхідність зміцнення обороноздатності та приділення уваги військовим формуванням на території району.

Не менш важливим постало питання ремонту автомобільних шляхів, особливо за маршрутом Шостка – Кролевець, а також відновлення залізничного сполучення. У ході обговорення прозвучала пропозиція виділити кошти  з державного бюджету на дану ділянку дороги та поновити рух на пасажирському залізничному напрямку Шостка – Суми.

05.06.2016 10:00

Источник: Сумська обласна державна адміністрація http://sm.gov.ua/uk/arkhiv1/10755-vyyizni-zasidannya-byudzhetnoho-komitetu-tse-pryamyy-kontakt-z-uryadom.html