Затверджено новий порядок ведення реєстру відшкодування ПДВ

Механізм відшкодування буде зведено до декількох кроків – подача заявки, публікація цієї заявки в реєстрі, проведення перевірок та відшкодування податку в автоматичному режимі.

Кабінет міністрів України затвердив новий порядок ведення реєстру відшкодування податку на додану вартість (ПДВ), значно скорочує можливості для зловживань у цій сфері. Рішення було прийнято в ході засідання уряду одноголосно.

Представляючи новий порядок, міністр фінансів України Олександр Данилюк зазначив, що механізм відшкодування буде зведений до декількох кроків – подача заявки на відшкодування, публікація цієї заявки в реєстрі, проведення перевірок і погоджень, а також власне відшкодування податку в автоматичному режимі. Термін проведення перевірок і погоджень становитиме, за словами міністра, не більше 30 днів, а подача заявок повинна проходити не пізніше 20 числа кожного місяця.

“Відшкодування стане автоматизованим, щоденним і прогнозованим. Громадськість зможе контролювати процес”, – сказав міністр, зазначивши, що таким чином Україна значно просунеться на шляху покращення ділового клімату.

Коментуючи необхідність прийнятого рішення, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що у сфері відшкодування ПДВ завжди були можливості для зловживань.

“Тепер Мінфін зможе запровадити новий порядок відшкодувань, всі будуть це бачити, це правильний крок”, – підкреслив голова уряду.

Детальніше: http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=249682916

13.02.2017 12:42

Источник: Шосткинська ОДПІ http://www.shostka-rada.gov.ua/organy_vlady/shostkinska_mdpi/podatkova/