Звіти

ЗАКОНОДАВЧІ ЗМІНИ У СФЕРІ ЗАСТОСУВАННЯ КАСОВОЇ ТЕХНІКИ ПЕРЕДБАЧАЮТЬ ДООПРАЦЮВАННЯ РРО ТА ЗАЗНАЧЕННЯ КОДІВ УКТ ЗЕД У ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХі

В зв’язку із низкою законодавчих змін відповідно до Закону України від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», користувачі касової техніки та сервісні організації повинні звернути увагу на такі важливі моменти:

- суб’єкти господарювання обов’язково повинні зазначати у розрахункових документах реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) код УКТ ЗЕД при реалізації пального, норма передбачена пунктом 11 статті 3 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;

- суб’єкти господарювання, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, обов’язково застосовують РРО згідно пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та статті 9 Закону № 265;

(Наразі ДФС погоджено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій)». Зазначений проект постанови Кабінету Міністрів України розроблено Міністерством економічного розвитку та торгівлі України з урахуванням кодів товарної позиції груп товарів згідно з УКТ ЗЕД.)

-  суб’єкти господарювання відповідно до підпункту і) пункту 201.1 статті 201 Кодексу повинні зазначати у податковій накладній код товару згідно з УКТ ЗЕД, а для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.

У зв’язку із внесенням змінами, представники сервісних організацій, що спеціалізуються на обслуговуванні касової техніки, повинні доопрацювати РРО з тим, щоб суб’єкти господарювання – користувачі РРО могли дотримуватися вимог чинного законодавства.

Зокрема, Технічна комісія з питань ведення Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, (протокол від 30.01.2017 № 41) прийняла рішення рекомендувати ДП «Укрелекон» та Асоціації УкрЕККА довести виробникам РРО офіційну позицію ДФС щодо необхідності забезпечення в найближчий час технічної можливості програмування кодів УКТ ЗЕД та Класифікатора послуг (10 розрядів) перед назвою товарів (послуг) у розрахункових документах та звітах.

Довідково: Верховною Радою України прийнято Закон України від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», який вніс суттєві зміни до Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

03.03.2017 16:16

Источник: Шосткинська ОДПІ http://www.shostka-rada.gov.ua/organy_vlady/shostkinska_mdpi/podatkova/