Як застосувати зменшену ставку єдиного податку

У зв’язку з численними зверненнями фізичних осіб – підприємців та громадських організацій щодо практичного застосування ставок єдиного податку платниками другої групи згідно прийнятих органами місцевого самоврядування рішень, Головне управління ДФС у Сумській області повідомляє.

Відповідно до п. 293.1 ст. 293 ПКУ ставки єдиного податку для платників другої групи встановлюється у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Так, станом на 01.01.2017 максимальна сума єдиного податку становить 640 гривень та сплачується шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Відповідно до п. 295.2 ст. 295 Податкового кодексу України нарахування авансових внесків для платників єдиного податку другої групи здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку.

У разі якщо сільська, селищна або міська рада приймає рішення щодо зміни раніше встановлених ставок єдиного податку, єдиний податок сплачується за такими ставками, а фізичні особи – підприємці мають право подати заяву про зміну ставки платника єдиного податку.

Водночас відповідно до п. 293.6 ст. 293 ПКУ у разі здійснення платниками єдиного податку другої групи кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.

У разі здійснення платниками єдиного податку другої групи господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений статтею 293 Податкового кодексу України для відповідної групи платників єдиного податку (20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року).

18.04.2017 10:36

Источник: Шосткинська ОДПІ http://www.shostka-rada.gov.ua/organy_vlady/shostkinska_mdpi/podatkova/