Пояснення до заповнення платником податку рядка 8 розділу І „Категорія платника” Декларації про майновий стан і доходи при отриманні протягом звітного року доходів на різних системах оподаткування

У рядку 8 розділу І Декларації платник податків самостійно визначає категорію, до якої слід віднести платника: громадянин; особа, яка провадить незалежну професійну діяльність; підприємець (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування).

Отже, фізичні особи – підприємці, які протягом року отримують дохід виключно від підприємницької діяльності (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування), вказують категорію платника проставляючи позначку Х в клітинці „підприємець”.

Граничний термін подання Декларації про майновий стан і доходи для таких підприємців 09 лютого 2017 року, а термін сплати податку на доходи фізичних осіб 17 лютого 2017 року.

Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, які отримують дохід виключно від незалежної професійної діяльності, вказують категорію платника проставляючи позначку Х в клітинці „особа, яка провадить незалежну професійну діяльність”.

Граничний термін подання Декларації про майновий стан і доходи для платників податку фізичних осіб – незалежників 3 травня 2017 року, а термін сплати податку на доходи фізичних осіб до 1 серпня року, що настає за звітним (останній день сплати 31 липня 2017 року).

Платники податку – фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність та одночасно здійснюють підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування, вказують категорію платника проставляючи позначку Х в клітинці „підприємець”.

Граничний термін подання Декларації про майновий стан і доходи для таких осіб 09 лютого 2017 року, а термін сплати податку на доходи фізичних осіб 17 лютого 2017 року.

Платники податку – фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність та одночасно здійснюють підприємницьку діяльність виключно на спрощеній системі оподаткування, вказують категорію платника проставляючи позначку Х в клітинці „особа, яка провадить незалежну професійну діяльність”.

Граничний термін подання Декларації про майновий стан і доходи для таких осіб 3 травня 2017 року, а термін сплати податку на доходи фізичних осіб до 1 серпня року, що настає за звітним (останній день сплати 31 липня 2017 року).

Фізичні особи – підприємці, які протягом року отримали дохід від підприємницької діяльності (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) та інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи як громадяни (дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм); інвестиційний прибуток; дохід від успадкованого чи отриманого у дарунок майна і т.д.), вказують категорію платника проставляючи позначку Х в клітинці „підприємець”.

Фізичні особи – підприємці, які протягом року отримали дохід від підприємницької діяльності на спрощеній системі оподаткування та інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи як громадяни (дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм); інвестиційний прибуток; дохід від успадкованого чи отриманого у дарунок майна і т.д.), вказують категорію платника проставляючи позначку Х в клітинці „громадянин”.

Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність та отримали інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи як громадяни (дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм); інвестиційний прибуток; дохід від успадкованого чи отриманого у дарунок майна і т.д.),вказують категорію платника проставляючи позначку Х в клітинці „особа, яка провадить незалежну професійну діяльність”.

Фізичні особи – підприємці, які протягом року здійснили перехід зі спрощеної системи оподаткування та отримали дохідвиключно від підприємницької діяльності, вказують категорію платника проставляючи позначку Х в клітинці „підприємець”.

Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (пункт 49.20 статті 49 Кодексу).

Зверніть увагу, що перенесення останнього дня сплати податкового зобов'язання, якщо останній день сплати припадає на вихідний або святковий день, чинним законодавством не передбачено.

07.02.2017 11:47

Источник: Шосткинська ОДПІ http://www.shostka-rada.gov.ua/organy_vlady/shostkinska_mdpi/podatkova/