Податкова інформує:Про внесення змін до системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового

Шосткинське управління ГУ ДФС у Сумській області повідомляє, що з 1 січня  2019 року набрав чинності Закон України від 23.11.2018 №2628-VIII (про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів) (далі - Закон №2628), яким, зокрема внесено зміни до статей 14, 212, 230, 232 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

Відповідно до зазначених змін Кодекс доповнено поняттями акцизного складу пересувного, розпорядника акцизного складу пересувного, викладено у новій редакції поняття акцизного складу та розпорядника акцизного складу, розширено визначення платника акцизного податку, а також встановлено, що ведення обліку обсягу пального або спирту етилового здійснюється у Системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі – СЕАРП та СЕ).

Згідно з підпунктом 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу платником акцизного податку є особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), яка реалізує пальне або спирт етиловий.

Відповідно до підпункту 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 Кодексу особи, які здійснюють реалізацію пального або спирту етилового підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженнями юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб – підприємців до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового.

ДФС України згідно з абзацом третім цього підпункту веде реєстр платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками акцизного податку.

Виходячи з вище зазначеного звертаємо увагу, що Система електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕАРП та СЕ) запроваджується з 1 липня 2019 року з урахуванням перехідних положень, визначених пунктами 22 – 24 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу України, якими встановлено наступне.

Платники податку зобов'язані з 1 травня 2019 року до 1 червня 2019 року зареєструвати в СЕАРП та СЕ усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року.

Суб'єкти господарювання, які відповідатимуть визначенню платників податку з 1 липня 2019 року, зобов'язані до 1 липня 2019 року зареєструватися платниками податку та зареєструвати в СЕАРП та СЕ усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року.

08.05.2019 11:26

Источник: Податкова http://shostka-rada.gov.ua