Звіти

ОПОДАТКУВАВННЯ ВІЙСЬКОВИМ ЗБОРОМ ОКРЕМИХ ВИДІВ ДОХОДІВ

Державна фіскальна служба України листом від 16.01.2017 р. N 609/5/99-99-13-02-03-16 надала роз’яснення щодо оподаткування військовим збором окремих видів доходів.

Відповідно до ст. 5 Закону України від 6 грудня 1991 року N 1934-XII "Про Збройні Сили України" особовий склад Збройних Сил України складається з військовослужбовців і працівників Збройних Сил України.

При цьому трудові відносини працівників Збройних Сил України регулюються законодавством про працю.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб врегульовано Кодексом, відповідно до пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень якого об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Кодексу (пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу).

Згідно з п. 163.1 ст. 163 Кодексу об'єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включається дохід у вигляді заробітної плати, нарахованої (виплаченої) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) (пп. 164.2.1 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).

Ставка військового збору становить 1,5 відс. об'єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу (пп. 1.3 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу).

Відповідно до пп. 1.4 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 Кодексу, за ставкою, визначеною пп. 1.3 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу.

Разом з цим абзацом другим пп. 1.7 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу установлено, що тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в антитерористичній операції.

Порядок підтвердження статусу зазначених осіб з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором визначається постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 року N 1161.

Враховуючи зазначене, дохід у вигляді заробітної плати, нарахованої (виплаченої) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту), оподатковується військовим збором на загальних підставах.

Водночас дохід у вигляді грошового забезпечення, отриманий зазначеними у абзаці другому пп. 1.7 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу категоріями осіб, на період їх безпосередньої участі в антитерористичній операції звільняється від оподаткування військовим збором у разі підтвердження статусу вказаними особами.

13.02.2017 12:42

Источник: Шосткинська ОДПІ http://www.shostka-rada.gov.ua/organy_vlady/shostkinska_mdpi/podatkova/