До уваги утримувачів двох і більше дітей до 18 років

Шосткинська ОДПІ звертає увагу на те, що платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 100% суми пільги, яка визначена пп. 169.1.1 ст. 169 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), у розрахунку на кожну таку дитину.

У 2017 році така податкова соціальна пільга складає 800 гривень у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років.

Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата, якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

У 2017 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить 2240 гривень (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 1600 грн  х  1,4).

При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків визначається як добуток суми, визначеної пп. 169.4.1 ст. 169 Кодексу (тобто суми, що дає право на застосування податкової соціальної пільги) та відповідної кількості дітей (у 2017 році 2240 грн  х  кількість дітей до 18 років).

18.04.2017 10:36

Источник: Шосткинська ОДПІ http://www.shostka-rada.gov.ua/organy_vlady/shostkinska_mdpi/podatkova/