2017: податкові накладні та інші ПДВ-новації

Шосткинська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області інформує, що з початку 2017 року при здійсненні операцій з постачання товарів, у податковій накладній в обов'язковому порядку має бути вказаний код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних та імпортних товарів - 10 знаків для інших товарів - не менше 4 знаків). Код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається на всіх етапах поставки товарів від виробника або імпортера до кінцевого споживача і незалежно від дати придбання або виготовлення такого товару. УКТ ЗЕД складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів і затверджується Законом України від 19 вересня 2013 № 584-VII «Про Митний тариф України.

Оскільки діюча форма податкової накладної не містить окремого поля для відображення коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, до внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної код послуги тимчасово не вказується.

Відсутність коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг в податковій накладній, дата складання якої припадає на період з 1 січня 2017 року до дати вступу в силу відповідних змін до форми податкової накладної, не визначається як помилка, допущена при складанні такої податкової накладної.

Крім того, змінено терміни реєстрації податкових накладних, а саме: згідно  ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має здійснюватися з урахуванням граничних термінів:

- для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 включно по 15 календарний день календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

- для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 включно по останній календарний день календарного місяця - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони були складені.

13.02.2017 12:42

Источник: Шосткинська ОДПІ http://www.shostka-rada.gov.ua/organy_vlady/shostkinska_mdpi/podatkova/