Звіти

Представники Європейської Комісії позитивно оцінили стан реалізації проектів у сфері ядерної безпеки та поводження з радіоактивними відходами в Україні

8 вересня в рамках 63 Генеральної конференції МАГАТЕ проведено засідання Наглядової ради з виконання проектів програми Інструменту співробітництва у сфері ядерної безпеки (ІСЯБ) у м. Відень (Республіка Австрія), під час якого здійснено огляд програми ІСЯБ в Україні та викликів, що стоять перед нею. Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та захисту довкілля України.

Представник Міненерговугілля Світлана Кульчицька презентувала прогрес України щодо реалізації проекту з приведення у безпечний стан території та об’єктів колишнього ВО «Придніпровський хімічний завод».

Було поінформовано про виконання зобов’язань України для забезпечення подальшого фінансування проекту з боку Європейської Комісії, а саме – відновлення ліцензії для ДП «Бар’єр» та затвердження Державної  цільової екологічної програми з приведення у безпечний стан території та об’єктів на 2019-2023 рр., що дозволить здійснювати повноцінну партнерську підтримку всіх заходів, запланованих до виконання на майданчику ВО ПХЗ.

Представники Європейської Комісії відзначили, що Україною виконані зобов’язання та домовленості, що були досягнуті сторонами на попередньому засіданні Наглядової ради у жовтні минулого року. Отриманий прогрес дозволить у найближчий час відновити роботи та здійснити першочергові заходи за проектом.

Окрім того, поінформовано про зацікавленість Бристольського університету у виконанні досліджень території та найбільш забруднених об’єктів на майданчику з використанням сучасних технологій, які можуть бути виконані вже у жовтні цього року .

Також у рамках засідання були розглянуті питання реалізації проектів у сфері поводження з радіоактивними відходами, реструктуризації сектору РАВ, незалежності регулюючого органу, та обговорена нова програма підтримки ЄК після завершення ІСЯБ.

Керівництво проектів програми ІСЯБ високо оцінило прогрес України щодо реалізації проектів у сфері ядерної та радіаційної безпеки та поводження  з радіоактивними відходами та запевнило у готовності розвивати співпрацю за цим напрямом у майбутньому.

23.09.2019 16:33

Источник: Євроінтеграція https://eu-ua.org/novyny/predstavnyky-yevropeyskoyi-komisiyi-pozytyvno-ocinyly-stan-realizaciyi-proektiv-u-sferi