Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

20 листопада 2018 р. відбулося засідання Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції України

21/11/18

Під час засідання було порушено питання виконання Річної національної програми (РНП) під егідою Комісії Україна – НАТО у 2018 році та стан підготовки проекту РНП на 2019 рік.

Захід відбувся під головуванням Віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України І.Климпуш-Цинцадзе. 

Директор Департаменту ЄС і НАТО Міністерства закордонних справ Сергій Саєнко поінформував, що станом на кінець третього кварталу 2018 року 386 заходів, запланованих РНП, знаходяться у процесі виконання, 45 заходів виконано, а 23 заходи з різних причин були перенесені.

Віце-прем`єр-міністр також наголосила на важливості активнішої участі Національних координаторів галузевого співробітництва України з НАТО та інших членів Комісії у двосторонніх консультаціях Україна – НАТО з оцінки виконання РНП.

В Альянсі позитивно оцінюють поступ євроатлантичної інтеграції України, водночас рекомендують зосередити увагу на подальшому реформуванні сектору безпеки й оборони, зокрема, в частині посилення дієвого цивільного та парламентського контролю, а також на виконанні інших завдань, передбачених законом про Національну безпеку.

За даними Міністерства оборони, наразі 40% керівників структурних підрозділів ЗСУ та 82% персоналу – цивільні особи. Усі заступники Міністра оборони до кінця року мають стати цивільними особами.

Також члени Комісії обговорили підсумки проведеної 7–8 листопада Міжнародної конференції «Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для успішного руху вперед». Конференція відбулася в межах гібридної платформи Україна – НАТО. Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що важливо опрацювати перелік поданих пропозицій, пріоритезувати їх та виокремити спільні завдання для України та НАТО. Вона переконана, такий захід має відбуватися в Україні щорічно.

Окремо учасники обговорили нагальність посилення кадрової спроможності міністерств і відомств у частині євроатлантичної інтеграції, зокрема, через навчальні модулі за підтримки сторони НАТО.

Йшлося також про взаємодію з Альянсом у напрацюванні механізмів системи національної стійкості включно із захистом критичної інфраструктури та реагування на надзвичайні ситуації.