Посібник “Ваш багатоквартирний будинок: хто і як ним має управляти”

Надаємо до уваги громадян  посібник “Ваш багатоквартирний будинок: хто і як ним має управляти” . Мета цього посібника — розповісти, як співвласники багатоквартирного будинку можуть ним управляти, як і чому варто створити ОСББ, хто такий професійний управитель, чим він відрізняється від ЖЕКів «старого зразка», як його обрати та побудувати з ним ефективну співпрацю.

Багатоквартирний будинок є цілісною системою, яка включає в себе не тільки квартири та нежитлові приміщення, але й майно, що їх з’єднує, тобто є спільним. Воно належить
співвласникам будинку на праві спільної сумісної власності, а значить, не може бути
розподілене між ними. Для підтвердження права власності на таке майно співвласникам не треба отримувати жодних документів: право спільної сумісної власності щодо спільного майна багатоквартирного будинку виникає на підставі закону.

Слід пам’ятати, що співвласники багатоквартирного будинку мають низку прав і обов’язків та несуть відповідальність щодо спільного майна в такому будинку. Так, співвласники мають право брати участь в управлінні багатоквартирним будинком особисто або через представника і при цьому зобов’язані забезпечувати утримання, належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна будинку, проводити його поточний та капітальний ремонт.

Хочете дізнатися докладніше про це – завантажуйте посібник: БКБ, хто і як має ним управляти

Посібник підготовлено й видано Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC, Група Світового банку) у рамках проекту «Енергоефективність у житловому секторі України» за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації.

22.05.2019 10:04

Источник: Шосткинська міська рада http://shostka-rada.gov.ua