Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

№360 від 03.11.11 "Про проект програми розвитку та вдосконалення автомобільного транспорту в м.Шостка на 2012-2015 роки "

Відповідно до  Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про автомобільний транспорт», Постанови Кабінету Міністрів від 03.12.2008р. № 1081(зі змінами) «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автомобільному маршруті загального користування», розпорядження  голови Сумської обласної держадміністрації від 11.05.2011р. № 337 «Про заходи щодо розвитку міського пасажирського та електричного транспорту», інших законодавчих і нормативних актів, виконком міської ради

 

В И Р І Ш И В  :

 

1.Схвалити проект програми розвитку та вдосконалення автомобільного транспорту в м.Шостка на 2012-2015роки (додається).

 

2.Винести на розгляд Шосткинської міської ради проект програми розвитку та вдосконалення автомобільного транспорту в м.Шостка на 2012-2015роки.

 

 

 

Міський голова                                                                                М.П.Нога

 

 

 

 

 

 

Додаток

до рішення виконкому

від__________№______

 

 

 

 

 

ПРОГРАМА

 

 розвитку та вдосконалення автомобільного транспорту

 

в м.Шостка на 2012 - 2015 роки

 

 

 

ПАСПОРТ

програми розвитку та вдосконалення автомобільного транспорту

в м.Шостка на 2012-2015 роки

 

 

Ініціатор розроблення програми

Сумська обласна державна адміністрація,

виконавчий комітет Шосткинської міської ради

Підстава  для розроблення програми

Закон України «Про автомобільний транспорт», розпорядження  голови Сумської обласної державної адміністрації від 11.05.2011р. № 337 «Про заходи щодо розвитку міського пасажирського та електричного транспорту»

Розробник програми

Управління економіки Шосткинської міської ради

Термін реалізації програми

2012-2015 роки

Фінансове забезпечення програми

Власні кошти суб’єктів підприємницької діяльності, які надають послуги по перевезенню пасажирів

 

1.Законодавча база

 

     Програма розвитку та вдосконалення автомобільного транспорту в м.Шостка на 2012-2015 роки (далі Програма) розроблена відповідно до

Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про автомобільний транспорт», Постанови Кабінету Міністрів від 03.12.2008р. № 1081 (зі змінами) «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автомобільному маршруті загального користування», розпорядження  голови Сумської обласної державної адміністрації від 11.05.2011р. № 337 «Про заходи щодо розвитку міського пасажирського та електричного транспорту» та інших законодавчих і нормативних актів.

2.Загальні положення

 

      Автомобільний транспорт – галузь транспорту, яка забезпечує задоволення потреб населення та суспільного виробництва у перевезеннях пасажирів автомобільними транспортними засобами.

     У галузі пасажирських перевезень головним завданням вважається оптимізація існуючої транспортної мережі, приведення обсягів руху пасажирського автомобільного транспорту відповідно до потреб населення у перевезеннях, визначення місць зупинок транспортних засобів на вулично-шляховій мережі міста Шостки, розроблення вимог до їх обладнання та утримання.

     Поліпшення транспортного обслуговування мешканців міста – це не лише вимога конституційних прав людини на пересування та задоволення своєї потреби щодо роботи, необхідності   одержання медичної допомоги, відвідування закладів соціального і культурного призначення, потреба соціального захисту, але й важливий аспект розвитку внутрішнього ринку товарів і послуг, впровадження нової регіональної політики.

 

  3.Аналіз стану пасажирських перевезень у м.Шостка

 

      На даний період в місті Шостка стала очевидною необхідність розвитку саме громадського транспорту. Це викликано рядом причин, зокрема, більшою перевізною здатністю громадського транспорту, необхідністю забезпечення економії простору на вулицях міста, меншими витратами енергії на одного пасажира, безпекою руху. Проте, для вибору населенням громадського транспорту необхідно забезпечити більш вигідні умови пересування на ньому в порівнянні з індивідуальним транспортом, що і робилось протягом останніх років.

      В місті відсутні такі види міського громадського пасажирського транспорту як трамваї, тролейбуси, тому значна увага приділялась розвитку автомобільного транспорту, як єдиному виду громадського транспорту, що може задовольнити потреби населення міста і створити сприятливі умови для їх життя.

      Відповідно до  Закону України «Про автомобільний транспорт», Постанови Кабінету Міністрів від 03.12.2008р. № 1081 (зі змінами) «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автомобільному маршруті загального користування» організація пасажирських перевезень покладається на виконавчий комітет Шосткинської міської ради. Перевізники на міських автобусних маршрутах загального користування визначаються виключно на конкурсних засадах. Значна робота по налагодженню та вдосконаленню транспортного обслуговування населення була проведена виконавчими органами місцевого самоврядування, зокрема, управлінням економіки Шосткинської міської ради.

         В місті мешкає майже 80,1 тис.осіб, площа міста складає 0,03557 тис.кв.м, протяжність автомобільних доріг 158 км. Виходячи з вищезазначеного можна зробити висновок, що населення міста потребує розвиненої мережі міських автобусних маршрутів загального користування.

        З цією метою прийнято рішення виконавчого комітету Шосткинської міської ради від  29.04.2010 року № 110 «Про затвердження порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування», яким затверджено мережу автобусних маршрутів загального користування в звичайному режимі руху, умови конкурсу з визначення автомобільних перевізників на міських маршрутах загального користування в м.Шостка.

       Цілеспрямована робота щодо вдосконалення транспортного обслуговування у місті ведеться, починаючи з 2001року. Протягом 2001-2011 років було проведено 7 конкурсів з визначення автомобільних перевізників та сформована діюча мережа міських автобусних маршрутів  загального користування.

       За результатами проведених конкурсів на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування на ринку міських пасажирських перевезень надаються  послуги 51 приватними перевізниками та  ВАТ «Шосткинське АТП-15909», із якими укладені договори.

       На всі діючі міські автобусні маршрути розроблені паспорти, погоджені з Головавтотранспінспекцією, органами ДАІ та затверджені організатором.

       Постійно розширюється і вдосконалюється міська мережа пасажирських перевезень. Вона нараховує 27 міських автобусних маршрутів загального користування і з’єднує  всі мікрорайони міста, а саме:

 

№ п/п

№ маршруту

Найменування маршруту

1

1

Вул. 8-Березня - Лазарьовка

2

Вул. 8-Березня -Новий ринок-Спорткомплекс

3

2

Вул. 8-Березня –Автошкола ТСОУ

4

3

Завод хімічних реактивів –Локотки

5

4

Вул. 8-Березня – вул. Київська

6

Вул. Некрасова – вул. Київська

7

5

Вул. Вінниця – Лазарьовка

8

Вул. Некрасова – Лазарьовка

9

6

Вул. Вінниця – Хлібокомбінат

10

7

Вул. Вінниця – Автошкола ТСОУ

11

8

Вул. 8-Березня – Хлібокомбінат

12

9

Лазарьовка –Локотки

13

10

Вул. Вінниця – вул. Київська

14

11

Вул. Вінниця – вул. Пролетарська

15

12

Вул. 8-Березня – вул.Ушинського

16

13

Вул. Вінниця – вул. Дзержинського

17

14

Вул. 8-Березня – вул. Дзержинського

18

15

Автовокзал – Завод хімічних рективів

19

16

Вул. 8-Березня - вул. Дзержинського

20

17

Вул. Вінниця – вул. Дзержинського

21

19

Вул. Вінниця – вул. Б.Комісарів

22

20

Вул. 8-Березня – вул. Б.Комісарів

23

22

Вул. Вінниця – вул. Ушинського

24

23

Вул. 8-Березня – вул. Пролетарська

25

24

Вул. Дзержинського – вул. 6 Гвардійської Дивізії

26

25

Вул. Ціолковського – вул. Свердлова

27

26

Вул. Б.Комісарів - Локотки

 

       Для підвищення якості послуг по перевезенню пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування, оцінюючи попит населення та враховуючи звернення і пропозиції жителів міста, депутатів міської ради в 2010 році було відкрито 2 нових міських автобусних маршрути загального користування, а саме: № 25 «вул.Ціолковського-вул.Свердлова», № 26 «вул. Б.Комісарів-Локотки».

      З метою підвищення комфортності пасажирських перевезень постійно проводиться заміна транспортних засобів малої місткості на автобуси середньої місткості приватними перевізниками за власні кошти. За 4 роки було замінено 22 одиниці транспортних засобів.

       Всього до перевезень пасажирів автомобільним транспортом задіяно 84 одиниці транспортних засобів, якими обслуговуються 27 міських  автобусних маршрутів. Серед них  50 одиниць – автобуси малої місткості, 29 одиниць – середньої місткості та 5 одиниць  - великої місткості, а саме:

 

Найменування марки транспортних засобів

Газель

Баз

Рута

Паз

Богдан

Всього -84

50 /59,5%

21 /25,0%

8 /9,5%

4 /4,8

1 /1,2%

 

Вікова структура рухомого складу

Всього рухомого складу

у тому числі за віком

до 3 років

від 3 до 7

років

від 7 до 10

років

більше 10 років

84

2 / 2,4%

50 / 59,5%

26 / 30,9%

6 / 7,2%

 

    Щоденно на маршрути міста виходять близько 80 одиниць рухомого складу, послугами яких користуються пасажири. Згідно зі статистичними даними обсяг перевезень автомобільним транспортом загального користування у місті Шостка складає:

Рік

2009

2010

9 міс.2011

Перевезено пасажирів, тис. пас.

8387,3

7308,9

5907,0

Пасажирооборот, тис. пас. км

45690,6

40491,8

31475,2

 

      Виконавчий комітет Шосткинської міської ради затвердив 5 маршрутів і графіки руху транспорту по безкоштовному перевезенню пільгової категорії громадян. За рахунок субвенції з державного бюджету на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом перевезення здійснює ВАТ «Шосткинське АТП-15909».

Обсяг субвенції надано ВАТ «Шосткинське АТП-15909» :

 

Рік

Потреба (грн.)

Затверджено на рік  (грн.)

Профінансовано

(грн.)

 

2008

960000

764400

732695

2009

960000

750000

577881

2010

1000000

601860

498406

2011

1000000

525500

      528000  на 01.10.2011р.

 

    Щорічно організовується сезонне перевезення мешканців міста до садово-городніх ділянок, які розташовані за межами міста. Вартість проїзду на цих маршрутах дорівнює вартості проїзду на міських автобусних маршрутах загального користування.

     Згідно з договором між виконавчим комітетом Шосткинської міської ради та приватними перевізниками за рахунок власного прибутку перевізників   в автотранспорті виділяється 1 місце для безкоштовного перевезення пільгової категорії громадян, які мають на це право відповідно до чинного законодавства України.

     З метою організації належної роботи з перевезення пасажирів та їх багажу в таксі, безпечного та зручного доступу пасажирів до таксі, на території м.Шостка  діє 11 інформаційних служб «таксі», а саме:

 

№ п/п

Інформаційна служба «таксі»

 

№ телефонів

1

«15-58»

15-58,  7-50-50

2

«Мир таксі»

4-02-02

3

«Мир таксі»

4-02-03

4

«Мир таксі»

7-33-33

5

«Еліт таксі»

15-53

6

«Еліт таксі»

7-08-08

7

«Таксі Грант»

15-59

8

«Таксі Престиж»

4-26-66

9

«Наше таксі»

7-77-77

10

«Волга – Волга»

7-77-88

11

«Колобок»

2-22-34

 

     Всього в місті Шостка працює 150 легкових таксі.    

     Рішенням виконавчого комітету Шосткинської міської ради від 04.02.2009р. № 43 «Визначення місць стоянок автомобільних таксі м.Шостка»  визначені  місця стоянок автомобілів таксі в м.Шостка.

     З метою ефективної тарифної політики у сфері пасажирських перевезень, тарифи погоджуються відповідно до наданих суб’єктами господарювання розрахунків, згідно  з Наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 17 листопада 2009 року № 1175 «Про затвердження Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту».    

     Для вирішення загальних проблем сфери пасажирських перевезень автомобільним транспортом у 2009 році створено місцеву галузеву раду підприємців з питань транспорту.    

     Для організації безпечного дорожнього руху Шосткинською міською радою та виконавчим комітетом було прийнято ряд рішень, а саме:

- «Про затвердження міської програми підвищення безпеки дорожнього руху на 2009-2012роки»;  

- «Про ремонт і утримання доріг міста».

    З метою  виконання вищевказаних програм вулиці міста, де проходять міські автобусні маршрути загального користування, забезпечені автопавільйонами, автобусними зупинками та дорожніми знаками.

 

4.Основні питання щодо розвитку та вдосконалення

автомобільного транспорту в м.Шостка на 2011-2015 роки

 

     Основними питаннями, які будуть спрямовуватись на реалізацію Програми розвитку та вдосконалення автомобільного транспорту в м.Шостка на 2012-2015 роки,є:

- забезпечення сталої та ефективної роботи міського автомобільного транспорту;

- вдосконалення мережі міських автобусних маршрутів загального користування;

-    придбання перевізниками нових транспортних засобів;

- підвищення якості пасажирських перевезень, зокрема, створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з особливими потребами;

-  створення умов для розвитку конкурентних відносин у сфері пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування.

 

5.Мета і основні завдання Програма

 

       Метою програми є створення належних умов для надання населенню міста Шостки доступних і якісних послуг з перевезення пасажирів, підвищення ефективності та надійності функціонування громадського транспорту відповідно до чинного законодавства.

    Умовами забезпечення такого рівня перевезень пасажирів є комплексне вирішення проблем, що стоять перед автомобільним транспортом, а саме:

- вивчення пасажиропотоків і стану задоволення потреб населення в перевезенні;

- прискорене оновлення рухомого складу перевізниками;

- підвищення рівня безпеки руху;

- забезпечення якісного технічного обслуговування транспортних засобів;

- перевезення пільгової категорії громадян;

- покращання інфраструктури міського пасажирського автомобільного транспорту.

 

  

   Основні завдання Програми:

 

 реалізація засад державної політики у сфері пасажирського транспорту;

- створення рівних умов для роботи суб’єктів господарювання, що здійснюють пасажирські перевезення міським автомобільним транспортом, незалежно від форми власності, забезпечення конкурентності та прозорості при проведенні конкурсів з перевезення пасажирів;

- оновлення рухомого складу та впровадження в експлуатацію рухомого складу нового типу, пристосованого, в першу чергу, до перевезення осіб з особливими потребами ; 

-  належне утримання рухомого складу міського пасажирського транспорту та забезпечення безпеки дорожнього руху;

- подальша оптимізація маршрутної мережі міського пасажирського транспорту;

- облаштування автобусних зупинок.

   

6.Фінансове забезпечення Програми

 

  Фінансування Програми здійснюється за рахунок власних коштів суб’єктів підприємницької діяльності, які надають послуги по перевезенню пасажирів.

 

7.Організація контролю Програми

 

  Управління економіки міської ради, як виконавчий орган Шосткинської міської ради, відповідно до чинного законодавства, в межах повноважень,

здійснює контроль за станом виконання заходів Програми, а саме:

- вживає заходи щодо організації контролю за роботою на міських автобусних маршрутах загального користування;

- визначає оптимальної кількості автобусів на маршруті в залежності від попиту на перевезення;

- визначає на конкурсних засадах перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування;

- укладає договорів про організацію перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м.Шостка та контроль за виконанням умов цих договорів.

 

8.Очікуваний результат Програми

 

8.1. Надання якісних послуг по перевезенню пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування.

8.2. Виконання Програми сприятиме забезпеченню стабільного та безпечного обслуговування населення міста автомобільним транспортом.

 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"