Захід у бібіліотеці: "Тарас Шевченко - художник"

Провідний бібліотекар  Тамара Четверикова  ознайомила слухачів художнього відділення Університету ІІІ віку з художньою спадщиною Кобзаря. Вона зазначила, що природа щедро наділила кріпосницького сина не тільки поетичним генієм, а й талантом художника.

Для Шевченка малювання стало потребою, вираженням його творчого духу. Зміст творів Шевченка – художника завжди перекликався із змістом його поетичних творів. Художня спадщина Тараса величезна – збереглось 835 творів, картин, портретів, гравюр на різні теми, написані протягом різних періодів життя великого Кобзаря. Ще понад 270 художніх творів вважаються втраченими. Шевченко був одним із зачинателів і першим видатним майстром офорту у вітчизняному мистецтві. Сам він прекрасно володів всіма відомими тоді засобами графічного зображення.

Розповідь супроводжувалась мультимедійною презентацією та доповнювалася  демонстрацією репродукцій картин великого генія.

Великий Кобзар залишив нам у спадок свої чудові художні та літературні твори, які надихають та будуть надихати ще не одне покоління українців.

24.02.2014 13:28

Источник: Центральна міська бібліотека http://www.shostka-rada.gov.ua/