Звіти

Щодо виходу на пенсію батьків, які виховують дитину-інваліда

Згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення» статті 17 матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку, мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми. При цьому до числа інвалідів з дитинства належать також діти-інваліди віком до 16 років, які мають право на одержання соціальної пенсії.

Для призначення пенсії жінка повинна надати до територіального управління Пенсійного фонду України свідоцтво про народження або паспорт дитини. Для підтвердження того, що дитина була визнана інвалідом з дитинства або дитиною-інвалідом, надається виписка з акта огляду МСЕК, медичний висновок закладу охорони здоров’я, посвідчення одержувача допомоги, довідка органу, що призначає допомогу, про період призначення допомоги.

У разі, якщо дитина була визнана дитиною-інвалідом після досягнення 16 років, надається висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що вона мала медичні показання для визнання її дитиною-інвалідом, або висновок МСЕК про час настання інвалідності.

За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання дитини-інваліда здійснювалося батьком, йому призначається дострокова пенсія за віком після досягнення 55 років та за наявності не менше 20 років страхового стажу. До заяви про призначення пенсії за віком батьку додаються такі документи: заява матері про згоду щодо призначення пенсії батьку або документи, що підтверджують її відсутність (свідоцтво органу державної реєстрації актів цивільного стану про смерть, рішення суду про визнання її безвісно відсутньою тощо).

19.07.2017 14:52

Источник: Пенсійний фонд http://www.shostka-rada.gov.ua/