Вітання голови обласної ради Володимира Токаря з нагоди 80-річчя утворення Сумської області

Дорогі земляки, шановні гості нашого славного Сумського краю!

Сьогодні наша рідна Сумщина святкує свій славний ювілей. 80 років тому, саме 10 січня, народилася унікальна перлина самобутнього і благословенного слобожанського краю, невід’ємна складова України.

Від імені депутатів обласної ради, всіх територіальних громад і від себе особисто надсилаю щирі і сердечні вітання усім, для кого Сумщина – мала батьківщина, що дає життєву силу й наснагу. І немає значення, ти проживаєш зараз на цій землі, чи закинула тебе доля в далекі світи – головне, що твої витоки саме тут. А відтак - 10 січня наше спільне свято!

Нині ми віддаємо шану різним поколінням наших земляків, які прославляли Сумщину на теренах України та далеко за її межами, хто був і донині є її патріотами і творцями.

Ми з вдячністю знову й знову називаємо імена тих земляків, які є гордістю нашої країни й цілого світу. І серед них – славний кошовий Петро Калнишевський, цукрозаводчики і меценати з династій Харитоненків і Терещенків, легендарний партизанський лідер Сидір Ковпак, льотчик-ас тричі Герой Радянського Союзу Іван Кожедуб, двічі Герой Соціалістичної Праці Марія Савченко, Герої України - прапороноцець Перемоги Олексій Берест і героїчний офіцер сучасності Олександр Аніщенко. Саме Сумська земля подарувала світові композитора Дмитра Бортнянського, оперних співаків зі світовим ім'ям Бориса Гмирю і Петра Білинника, письменника-гумориста Остапа Вишню, скульптора Івана Кавалерідзе, диригента Івана Заболотного, педагога-новатора Антона Макаренка, мовознавця Олександра Потебню, народну артистку славетну Аду Роговцеву, батька радянської фізики Абрама Йоффе. Ми пишаємося своїми відомими спортсменами, олімпійцями – Володимиром Голубничим, Олександром Шапаренком, Леонідом Жаботинським, сестрами Семеренками та багатьма іншими. Отак одразу й не перелічити всіх наших земляків, тих, хто прославив наш край у різних царинах, кому складаємо шану, ким воістину гордимося.

Сумщина – це героїчна історія козацтва, гетьманщини, партизанського руху, бойової, трудової, спортивної слави, геніальних відкриттів, економічних і духовних багатств. І той, хто хоч раз завітав сюди, збереже її в своєму серці назавжди.

Дякую вам, мої дорогі земляки, за натхненну працю, бойовий героїзм, вірне служіння рідній землі та її мешканцям. Зичу усім міцного здоров’я, миру і благополуччя, щедрої та світлої долі, родинного щастя й достатку, процвітання і творчого пориву в ім’я розвою нашого краю.

Зі святом! З роси і води, рідна Сумщино!

голова Сумської обласної ради                                  Володимир Токар

10.01.2019 13:00