Вилучену у контрабандиста культурну цінність повернули державі

10/07/17

На Сумщині за матеріалами СБУ притягнуто до кримінальної відповідальності громадянина Республіки Молдова, який намагався вивезти контрабандою з України до Росії статуетку, яку визнано культурною цінністю.

У грудні минулого року на митному посту «Хутір-Михайлівський» Сумської митниці правоохоронці затримали провідника поїзду сполученням «Кишинів – Москва», який намагався вивезти для продажу колекціонерам РФ бронзове погруддя із зображенням правителя Василя ІІІ.

Згідно з матеріалами експертизи погруддя, виготовлене  у середині ХІХ ст. Фабрикою Шопена (м. Санкт-Петербург) у складі унікальної колекції кабінетної бронзи,  визнано культурною цінністю, яка має художнє та історичне значення. Її вартість на «чорному ринку» складає три тисячі доларів США.

Відповідно до рішення Ямпільського районного суду Сумської області погруддя конфісковано на користь держави і передано на зберігання до Сумського обласного художнього  музею ім. Ніканора Онацького.

Зловмисника визнано винним за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 201 (замах на вчинення контрабанди) Кримінального кодексу України та засуджено до штрафу.

Довідка.

За матеріалами Управління СБУ в Сумській області до музеїв України передано: Лебединський скарб (названий за місцем виявлення у 1997 р.), який складається з понад двох тисяч золотих та срібних виробів доби Речі Посполитої, Австро-Угорщини, Прусії, Саксонії, Норвегії, Польщі, Туреччини, викарбуваних у  ХVII – поч. ХХ ст. (зберігається у Національному музеї історії України); майже шістдесят виробів із золота, які  належать до предметів скіфської культури (зберігаються у Національному музеї історії України); скрипку, виготовлену майстром Анатолієм Лєманом на поч. ХХ ст. (зберігається у Державній колекції музичних струнних (смичкових) інструментів ДП «Національний будинок органної та камерної музики України»); а також ікони, старовинні монети та інші культурні цінності, які мають історичне значення.