В Шостці підписали Меморандум між політичними та громадськими об’єднаннями щодо проведення заходів з відзначення Дня Перемоги у 2014 році

6 травня 2014 року у виконкомі Шосткинської міської ради відбулась  зустріч міського голови Миколи Ноги з представниками міських осередків політичних партій , громадських організацій міста та правоохоронних органів.П ід час зустрічі було обговорене питання щодо формату заходів з відзначення в місті Дня Перемоги у 2014 році.

Начальник відділу  культури і туризму  Ігор Фатун  розповів, що в рамках святкових заходів  в місті  відбудеться театралізований мітинг та покладання квітів до Вічного вогню, солдатська каша, безкоштовний показ художнього фільму,  виступ духового оркестру.

Міський голова підкреслив, що, зважаючи на непросту суспільно-політичну ситуацію в країні,  діти не будуть організовано залучатися  до участі в урочистостях.

Також було обговорене питання використання політичних лозунгів, партійної символіки та символіки громадських об’єднань при участі в заходах з нагоди Дня Перемоги. Учасники зустрічі домовилися використовувати в заходах державну символіку та державні прапори, прапори  міста та перемоги.

Підсумовуючи обговорення, міський голова наголосив на тому, що влада та громадськість мають  забезпечити згуртованість, єдність та толерантність між представниками різних політичних поглядів,   взяти на себе відповідальність за ці заходи  та  провести святкування 9 Травня на високому патріотичному рівні

За результатами зустрічі  представники 16-ти  міських осередків політичних партій та громадських організацій підписали  меморандум щодо проведення заходів з відзначення у 2014 році Дня Перемоги.

Меморандум між політичними та громадськими об’єднаннями м. Шостки Сумської області щодо проведення заходів з відзначення Дня Перемоги у 2014 році

м.Шостка                                                                     06 травня  2014 р.

У травні цього року громадяни Української держави відзначатимуть велике свято – День Перемоги. 9 травня ми вклоняємось святій пам’яті наших дідів, які боролись проти окупантів – фашистських загарбників, своїм військовим подвигом, працею в тилу забезпечили мирне небо для наступних поколінь.

Перемога дісталась для нас важкою ціною: загинули мільйони наших співвітчизників, знищено тисячі населених пунктів. Україна постраждала найбільше серед європейських держав.

Любов до Батьківщини, готовність до боротьби за право вільно жити на власній землі, мужність ветеранів війни – основна складова перемоги над окупантами та загарбниками наших земель. Це ті якості, перед якими ми схиляємо голови і які завжди будуть прикладом для життя наступних поколінь громадян України.

Історія Другої світової війни на українських землях трагічна. Окремі її сторінки по різному оцінюють історики та сучасники. Проте незмінними залишаються пам'ять про загиблих у роки найбільшої трагедії ХХ століття, вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Враховуючи складну суспільно політичну ситуацію в державі влада та громадськість має забезпечити згуртованість, єдність та толерантність між представниками різних політичних поглядів. Ветерани війни, справжні герої нашого народу, мають відчути наше шанобливе ставлення до них, а не спостерігати за поширенням політичних ідей, поглядів, суперечок в період виборчої кампанії, протистоянь, які можуть потім використовуватись для поширення інформації та дестабілізації в державі.

Враховуючи необхідність належного відзначення Дня Перемоги, забезпечення громадського спокою та порядку при проведенні урочистих та жалобних заходів, представники обласних та міських організацій політичних партій, громадських організацій, підписуючи цей Меморандум, беруть на себе такі зобов’язання під час проведення власних заходів та участі в офіційних заходах з нагоди відзначення Дня Перемоги:

- утриматись від використання політичних лозунгів, партійної символіки та символіки громадських об’єднань;

- активізувати використання державної символіки;

- не допускати суперечок, провокацій, конфліктів з представниками інших партій та громадських об’єднань;

- активно протидіяти спробам провокацій, розпалюванню протистоянь з представниками інших об’єднань громадян, повідомляти про такі факти правоохоронні органи та громадськість;

- не поширювати в ЗМІ інформації (заяви, повідомлення) щодо оцінки дій інших громадських об’єднань в контексті відзначення Дня Перемоги, що можуть призвести до конфліктів та загострення відносин між їх членами.

Запрошуємо представників інших громадсько-політичних об’єднань підписати цей Меморандум.

Меморандум підписали:

Міські осередки політичних  партій:  ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», Комуністична партія України, Партія регіонів, Соціалістична партія України, «УДАР Віталія Кличка», Партія ветеранів Афганістану.

Міські громадські об’єднання: «Десятина»,  «Діти Великої Вітчизняної війні в м. Шостка», «Ніхто крім нас», «Народна самооборона Шостки», Шосткинський міський комітет інвалідів та вдів інвалідів війни, Шосткинська міська організація ветеранів, ДСГО «Шкід», Правий сектору по м. Шостка», виборчий штабу кандидата в президенти України ГриценкаА.С

Фото на сайті  shostka.info

06.05.2014 17:52