Звіти

УВАГА! Змінилась класифікація видів економічної діяльності

Відповідно до пункту 1 наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11 жовтня 2010 року № 457 "Про затвердження та скасування національних класифікаторів" з 1 січня 2012 року набрав чинності національний класифікатор України ДК 009:2010 "Класифікація видів економічної діяльності" (далі – КВЕД-2010).

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2012 року державну реєстрацію новостворених юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців необхідно проводити з видами економічної діяльності виключно за КВЕД-2010, незважаючи на те, що чинність КВЕД-2005 припиняється з 31.12.2012 року.

Для приведення кодів видів діяльності відповідно до КВЕД-2010 фізичним особам – підприємцям та представникам юридичних осіб необхідно звертатися до державних реєстраторів із відповідними документами, а саме:

для юридичних осіб:

- реєстраційна картка на внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДР (Форма № 4) – у випадку зміни видів економічної діяльності видами економічної діяльності з їх переліку, зазначеними в установчих документах юридичної особи;

- реєстраційна картка на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи (Форма № 3) та пакет документів відповідно до вимог статті 29 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців" у випадку необхідності внесення змін до установчих документів юридичної особи у зв’язку із змінами видів економічної діяльності.

для фізичних осіб–СПД:

-                  реєстраційна картка на проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу – підприємця, які містяться в ЄДР (Форма № 11), яка в переліку змін, що вносяться до відомостей про фізичну особу – підприємця, містить поле "зміна видів діяльності, що здійснює фізична особа - підприємець".

Зміна видів діяльності проводиться безоплатно.

Звертаємо увагу платників на те, що вони мають право приводити коди видів діяльності відповідно до КВЕД-2010 протягом поточного року.

На головній сторінці сайту Державної служби статистики України за адресою  http://www.ukrstat.gov.ua розміщено розділи "Запровадження нової КВЕД (ДК 009:2010)", який містить ДК 009:2010, перехідні таблиці і методологічні пояснення та "Сервіс для визначення кодів видів економічної діяльності за КВЕД-2010", що дозволяє автоматизовано визначити   КВЕД-2010 відповідний  КВЕД-2005.

22.03.2012 23:00

Источник: Управління Пенсійного фонду України в м. Шостці та Шосткинському районі http://shostka-rada.gov.ua